Jedyne takie miejsce dla MŚP w polskim internecie!

Wyszukaj

Branża

Co nowego w MŚP?

środa, 26 kwiecień 2017 14:24

LAJKONIK ROZBUDOWUJE ZAKŁAD W SKAWINIE

Firma Lajkonik Snack zamierza rozbudować istniejący zakład produkcyjny w Skawinie, znajdujący się na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, którą zarządza Krakowski Park Technologiczny. Spółka otrzymała niedawno zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie strefy. Wybudowana zostanie nowa hala o powierzchni około 2 tys. mkw., która będzie integralną częścią obecnego zakładu produkcyjnego. Roboty budowlane mają się rozpocząć we wrześniu. - Obecnie trwają intensywne prace nad projektem. W nowej hali znajdzie się multitechnologiczna  linia do przekąsek słonych o nowych i ciekawych teksturach i smakach.

Pierwsze nowe produkty powinny trafić na rynek w 2018 roku, a samo zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2017 roku. Całość będzie kosztowała prawie 32 miliony złotych.

W nowej hali zatrudnienie znajdzie około 30 osób. Głównie będą to operatorzy wypieku oraz inni pracownicy produkcji.

Lajkonik Snacks to firma o ponad stuletniej tradycji. Jest jednym z najbardziej znanych na polskim rynku producentów przekąsek słonych. Obecnie wytwarza takie produkty jak paluszki, precelki, krakersy, rewersy - produkty kategorii Junior.

Firma zatrudnia obecnie na stałe ponad 430 pracowników, a ponad połowa produkcji jest sprzedawane za granicą, do krajów Unii Europejskiej, USA, Kanady i Australii.

poniedziałek, 24 kwiecień 2017 14:24

ZMIANY W ZASADACH PROWADZENIA FIRMY OD 2018 ROKU

 

Od 1 stycznia 2018 czeka nas rewolucja w prowadzeniu firmy, polegająca na tym, że część przedsiębiorców w ogóle nie będzie musiała się rejestrować, inni przez pół roku nie będą płacić żadnych składek, co spowoduje, że kilkaset tysięcy Polaków zapłaci dużo niższy ZUS.

Dziś wysokość składki ZUS nie zależy od wysokości zarobków w danych miesiącu. Według obowiązujących przepisów przedsiębiorcy są zobowiązani płacić stałą składkę do ZUS liczoną od 60 proc. średniego wynagrodzenia, bez względu na wysokość osiaganych przychodów. Przedsiębiorcy w celu ograniczenia kosztów zawieszają na jakiś czas działalność gospodarczą, by czasowo nie płacić składek.

 

Składka ZUS

W projekcie ustawy „o systemie ubezpieczeń społecznych” przeczytamy, że osoby prowadzące działalność gospodarczą będą mogły płacić składki ZUS w zależności od przychodu. Oznacza to, że im ktoś ma mniejszy przychód, tym mniejsze będzie płacił składki na ZUS. Zmiany obejmą jednak osoby prowadzące niewielką działalność z przychodami do 5 tys. zł.

 

Składka zdrowotna

Nowa ustawa ministerstwa rozwoju nie zakłada zmiany stawki na ubezpieczenie zdrowotne. Nadal więc każdy prowadzący firmę będzie musiał płacić co miesiąc 297,28 zł na ubezpieczenie zdrowotne.

 

Roczne rozliczenie z ZUS

Każdy przedsiębiorca korzystając z ułatwień, będzie mógł rozliczać się z ZUS raz w roku, czego efektem będzie możliwość skorzystania z ulgi przez tych przedsiębiorców, którzy przez kilka miesięcy w roku przekroczą limit 5 tys zł przychodu, a  w kolejnych miesiącach ich przychody będą o wiele mniejsze. Według Rządu ze zmian powinno skorzystać ok. 181 tys. przedsiębiorców, co w efekcie ma spowodować wzrost liczby mikroprzedsiębiorstw.

 

Brak rejestracji, brak składek na ZUS

Zgodnie z nowymi zapisami ustawowymi, firmy będą mogły zakładać tzw.„działalność nierejestrowaną”. Polegać by to miało na tym, aby  osoby prowadzące działalność gospodarczą, których przychody nie przekraczają 50 proc. minimalnego wynagrodzenia, czyli obecnie 1 tys. zł, nie będę  musiały rejestrować swojej działalności i tym samym płacić składek na ZUS.

 

Składki ZUS dla pracowników

Proponowany przez Ministerstwo Rozwoju „mały ZUS” jest korzystny dla przedsiębiorców o nieregularnych dochodach, którzy obecnie muszą płacić składki ZUS nawet w okresach, gdy nie osiągają przychodów. Jednak przyjęcie jako podstawy do wyliczenia składki przychodów, a nie dochodów, sprawia, że znaczna część przedsiębiorców nie będzie mogła skorzystać z nowego rozwiązania. Tak będzie np. w handlu, gdzie wysokim przychodom towarzyszą wysokie koszty.

Od nowego roku ma zostać również wprowadzona tzw. „ulga na start” dla osób otwierających działalność, dzięki której osoby rozpoczynające biznes przez pierwsze pół roku działalności nie będą musiały płacić składek, a przez kolejne dwa lata miałyby zniżki. Rząd zapowiada utrzymanie obecnej dwuletniej ulgi dla stawiających pierwsze kroki w biznesie.

W ramach prowadzonego z Uniwersytetem Łódzkim projektu: „STAY. Wsparcie aktywności zawodowej osób 50+ w przedsiębiorstwie. Zdrowy i zmotywowany pracownik – zadowolony pracodawca.” mamy do zaoferowania dla MŚP bardzo atrakcyjne, BEZPŁATNE SZKOLENIA, podczas których pokażemy, jak niewiele trzeba, aby stworzyć miejsce pracy przyjazne pracownikom 50+, tak, aby chcieli i mogli pracować dłużej.

MODEL STAY koncentruje się na tym, by zmienić postawy pracodawców i pracowników 50+ wykorzystując proaktywne zarządzanie wiekiem ukierunkowane m.in. na wzmacnianie zasobów osobistych pracowników 50+, międzypokoleniową wymianę wiedzy i wzajemne uczenie się
od siebie różnych generacji pracowników.

SKĄD POMYSŁ REALIZACJI PROJEKTU?

Przyjrzyjmy się faktom…
Polskie społeczeństwo systematycznie się starzeje.
Na rynku pracy, jest coraz mniej młodych ludzi.
Wzrasta liczba osób w wieku powyżej 50 lat.
Młodzi pracownicy często zmieniają pracę szukając nowych wyzwań.
Osoby starsze bardziej cenią sobie zawodową stabilizację i bezpieczeństwo.

POTRZEBĄ NASZYCH CZASÓW STAJE SIĘ WIĘKSZA OTWARTOŚĆ NA PRACOWNIKÓW W WIEKU 50+!!!

ATRAKCYJNA OFERTA:

 1. OFERUJEMY: bezpłatne, certyfikowane SZKOLENIA prowadzone przez doświadczonych trenerów
 2. DLA KOGO? Dla MŚP zatrudniających osoby w wieku 50+ i ich pracowników
 3. z obszaru całej Polski. Szkolenia prowadzone są w ramach 3 grup:
  PRACOWNICY 50+ - m.in.: podniesienie samooceny, rozwój kompetencji interpersonalnych, poznanie modelu pracy skoncentrowanym na rozwiązaniu, radzenie sobie ze stresem, zasady służące utrzymaniu równowagi praca-życie, itp.
  KADRA MENEDŻERSKA -  m.in.: poznanie narzędzi zarządzania wiekiem i rozwój kompetencji kierowniczych, poznanie istoty stylu trenerskiego i podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniu
  HR/KADRY - poznanie dobrych praktyk w sferze zarządzania pracownikami dojrzałymi, które mogą stanowić ważne źródło inspiracji.
 4. GDZIE? W nowocześnie wyposażonych salach dydaktycznych Uniwersytetu Łódzkiego - jednej z wiodących uczelni w kraju
 5. KIEDY?  W soboty i w niedziele (tylko 4 weekendy)
 6. ZAPEWNIAMY: Minimum formalności oraz bezpłatne noclegi i wyżywienie

 

WARUNKI UCZESTNICTWA:
1.    Uczestnik Projektu musi być pracownikiem mikro, małego lub średniego przedsię-biorstwa  zatrudniającego min. 1 osobę w wieku 50 lat i więcej. UWAGA: Projekt nie przewiduje wsparcia dla osób bezrobotnych, biernych zawodowo, emerytów i renci-stów oraz pracowników dużych przedsiębiorstw.
2.    Uczestnik Projektu musi należeć do jednej z 3 grup, którym dedykujemy poszcze-gólne Akademie:

KADRA MANAGERSKA - właściciele przedsiębiorstw, kierownicy, mene-dżerowie – zostaną objęci wsparciem szkoleniowo. Podczas szkoleń dla tej grupy uczestnicy: poznają narzędzia zarządzania wiekiem, rozwiną swoje kompetencje kierownicze, poznają istotę stylu trenerskiego i podejścia skon-centrowanego na rozwiązaniu

HR/KADRY - osoby, które na co dzień w swoich obowiązkach zajmują się sprawami pracowniczymi. Podczas szkoleń dla tej grupy uczestnicy poznają dobre praktyki w sferze zarządzania pracownikami dojrzałymi, które mogą stanowić ważne źródło inspiracji

PRACOWNICY 50+ - osoby które na dzień podpisania Umowy Uczestnictwa w Projekcie mają 50 lat lub więcej . Podczas szkoleń dla tej grupy poruszone zostaną następujące kwestie: podniesienie własnej samooceny, rozwój kom-petencji interpersonalnych, poznanie modelu pracy skoncentrowanym na rozwiązaniu, radzenie sobie ze stresem, zasady służące utrzymaniu równo-wagi praca-życie, itp.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
INFORMACJE OGÓLNE O SZKOLENIACH:
1.    Udział w szkoleniach w ramach poszczególnych Akademii jest BEZPŁATNY.
2.    Każdy Uczestnik, który ukończy cykl szkoleń uzyskuje CERTYFIKAT. Warunkiem uzyskania certyfikatu jest udział w min. 75% godzin szkoleniowych danej Akademii.
3.    Ze względu na warsztatową formę szkolenia max. liczba osób w grupie to 15.
4.    Szkolenie w ramach jednej Akademii trwa 8 DNI (96 godzin szkoleniowych). Zajęcia prowadzone będą w systemie WEEKENDOWYM – w sob. i w niedz.
5.    Szkolenia odbywać się będą w nowocześnie wyposażonych salach dydaktycznych UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO - jednej z wiodących uczelni w kraju (w samym centrum Łodzi, niespełna 1 km od dworca Łódź Fabryczna).
6.    Organizator zapewnia Uczestnikom spoza Łodzi BEZPŁATNE NOCLEGI
(ze śniadaniem) w pobliżu miejsca odbywania szkoleń oraz WYŻYWIENIE
dla wszystkich Uczestników - obiad i przerwę kawową

REKRUTACJA:
Aby zgłosić chęć uczestnictwa należy czytelnie uzupełnić  FORMULARZ ZGŁOSZENIA,
a następnie po jego podpisaniu odesłać kompletny skan dokumentu mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub kompletny oryginał wysłać pocztą na adres: Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A., ul. Wyszyńskiego 11, 90-300 Kutno (z dopiskiem STAY)
Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się w ciągu max. 2 dni roboczych w celu potwierdzenia zgłoszenia i przeprowadzenia kwalifikacji do udziału w Projekcie
ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY DO DNIA: 17 KWIETNIA 2017 r.

Dodatkowe informacje można uzyskać u naszych Animatorów:

Izabela Krajewska-Ciska    tel. +48 881 778 815,        e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Małgorzata Budnicka        tel. +48 881 778 820,     e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
FORMALNE WARUNKI UCZESTNICTWA W PROJEKCIE:
zapoznanie się z REGULAMINEM REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE:
podpisanie DEKLARACJI UCZESTNICTWA W PROJEKCIE
podpisanie UMOWY UCZESTNICTWA W PROJEKCIE
podpisanie OŚWIADCZENIA UCZESTNIKA
złożenie podpisanych oświadczeń i dokumentów potwierdzających zatrudnienie
w MMŚP bądź bycie właścicielem MMŚP .

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!!!

0001

30 zł - tyle wyniesie rejestracja oświadczenia pracodawcy o potrzebie zatrudnienia cudzoziemców zgodnie z założeniami nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Projekt noweli został przyjęty 14 marca 2017 roku przez rząd. Proponowane rozwiązania dotyczą cudzoziemców wykonujących prace krótkoterminowe, czyli obywateli: Armenii, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Rosji i Ukrainy, którzy będą mogli skorzystać z uproszczonej procedury dostępu do rynku pracy.

Zgodnie z projektem noweli oprócz zezwoleń na pracę, które mogą zostać wydane przez wojewodę na okres do trzech lat, wprowadzone zostaną zezwolenia na pracę sezonową, które wydawane będą przez starostę (przez okres ośmiu miesięcy w roku kalendarzowym).

Nowe przepisy zakładają stworzenie rejestru pracy cudzoziemców, w którym będzie można znaleźć informacje dotyczące klasycznych zezwoleń na pracę, zezwoleń na pracę sezonową, oświadczeń składanych w celu dokonania wpisu do ewidencji oraz informacji starosty o braku możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych na lokalnym rynku pracy.

Projekt przewiduje opłatę w wysokości 30 zł za rejestrację oświadczenia pracodawcy o potrzebie zatrudnienia cudzoziemców.

Oświadczenie może nie zostać wpisane do ewidencji, jeżeli urząd uzna, że zostało ono złożone dla pozoru lub będzie wykorzystane przez cudzoziemca w celu innym niż wykonywanie pracy dla danego podmiotu. Praca na podstawie oświadczenia, wpisywanego do ewidencji przez starostę, będzie mogła być wykonywana przez okres sześciu miesięcy w ciągu kolejnych 12 miesięcy.

W projekcie przewidziany został również obowiązek informowania o okolicznościach związanych z podjęciem pracy przez cudzoziemca, a to wszystko w celu umożliwienia powiatowym urzędom pracy i służbom kontrolnym monitorowania wykorzystania oświadczenia zgodnie z celem oraz weryfikację okresu pracy cudzoziemca. Ponadto podmiot powierzający pracę cudzoziemcowi będzie zobowiązany do przesłania informacji odpowiednio o podjęciu lub niepodjęciu pracy przez cudzoziemca.

W Sejmie trwają prace nad projektem zmian, dzięki któremu część osób prowadzących działalność gospodarczą mogłaby płacić mniej na ZUS.

W chwili obecnej składki na ZUS mają formę ryczałtu w wysokości 1.173 zł miesięcznie i muszą być płaconego niezależnie od osiągnięcia dochodu.

Propozycja jest taka, aby przedsiębiorcy osiągający miesięczny przychód niższy niż 5 tys. zł płacili składki wysokości ok. 24 proc. przychodu. Ryczałt dotyczyłby dopiero tych, których przychód jest wyższy. Tym samym ci, którzy nie uzyskaliby w danym okresie przychodu, składek by nie płacili. Część przedsiębiorców uzyskujących niewielkie dochody płaciłoby niższe składki niż obecnie.

Proponowane zmiany pozwoliłyby zmniejszyć obciążenia najmniejszych przedsiębiorców o kilkaset złotych miesięcznie, co dla wielu z nich może być kluczowe w kwestii istnienia na rynku.

Do 20 mln zł z 800 mln zł z puli wsparcia dla firm na projekty wdrażające wyniki prac badawczo-rozwojowych przewiduje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) w ramach dwóch, startujących 20 marca 2017 roku konkursów, z których jeden poświęcony jest elektromobilności. W konkursie dla branży elektromobilności firmy mogą aplikować z projektami o wartości od 5 mln zł, a w ogólnym - od 10 mln zł.

W ruszającym w poniedziałek naborze Agencja ułatwiła procedurę konkursową. W porównaniu z poprzednią edycją nie jest już np. obowiązkowa ochrona patentowa projektu i jej brak nie będzie skutkował odrzuceniem wniosku. Jednak, jeśli taka ochrona będzie, wniosek otrzyma dodatkowe punkty. W ten sposób, w konkursie będą mogły wziąć udział projekty, w których ochrona patentowa nie jest zgodna ze strategią firmy lub niemożliwa do zastosowania.

Innym ułatwieniem jest sposób oceny innowacyjności projektów. Za innowacyjność w skali kraju wnioskująca firma otrzyma 1 punkt (a nie jak wcześniej 2 punkt), który wystarczy, aby ocena była pozytywna w tym kryterium. Żeby tak się stało, trzeba będzie wykazać znaczenie innowacji z punktu widzenia ostatecznego odbiorcy, aby jak najlepiej przygotować firmy do komercjalizacji innowacji.

Dodatkowe punkty będzie można otrzymać za projekt, który będzie posiadał wyższy niż krajowy poziom innowacji produktowej, czyli będzie zakładał zastosowanie rozwiązań mających potencjał do rozwoju branży lub rynku czy będzie wpisywał się w definicję technologii wysokich albo średniowysokich lub usług wiedzochłonnych.

Maksymalnie projekt będzie mógł otrzymać 4 punkty.

W ramach działania "Badanie na rynek" PARP rozpoczął nabór wniosków wyłącznie dla projektów dotyczących branży elektromobilności, a jego budżęt wynosi 50 mln zł.

Do wsparcia dopuszczone będą firmy, które wpiszą się w określone w dokumentacji konkursowej kody Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) lub Europejskiej Klasyfikacji Działalności (EKD) oraz obejmie projekty dotyczące: aspektów technicznych specyficznych dla produkcji samochodów lub autobusów elektrycznych bądź produkcji specyficznych części/podzespołów do samochodów lub autobusów elektrycznych, infrastruktury zasilającej do pojazdów elektrycznych i jej integracji z siecią elektroenergetyczną, technologii ładowania i magazynowania energii w celu zasilania pojazdów elektrycznych, wreszcie utylizacji oraz recyklingu komponentów ładowania i magazynowania energii.

Produkty muszą być zaprojektowane zgodnie z zasadą "cradle to cradle", czyli m.in. wykorzystujące bezpieczne materiały podlegające odzyskowi, z poszanowaniem środowiska i zasad społecznych.

Projekty mają prowadzić do uruchomienia produkcji nowych produktów lub usług z zachowaniem preferencji dla Krajowych Inteligentnych Specjalizacji.

Wnioski mogą składać małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP), które w jednym z trzech lat obrotowych poprzedzających złożenie wniosku, osiągnęły przychód ze sprzedaży na poziomie minimum 1 mln złotych.

Dofinansowanie projektu - obejmujące głównie wsparcie inwestycyjne - będzie mogło wynieść nie więcej niż 20 mln zł.

Wniosek o dofinansowanie projektu zarówno w konkursie ogólnym, jak i przeznaczonym dla branży elektromobilnej można składać wyłącznie w wersji elektronicznej za pośrednictwem generatora wniosków, udostępnionego na stronie internetowej PARP. Nabór kończy się 26 kwietnia o godz. 16.

"Badania na rynek" jest największym działaniem programu operacyjnego Inteligentny Rozwój z puli, za którą odpowiada PARP, a jej cały budżet wynosi ok. 4,4 mld zł.

Wymiana dokumentów pomiędzy firmami to jeden z podstawowych procesów biznesowych. Codziennie różne organizacje i przedsiębiorstwa wysyłają między sobą pisma dotyczące umów, zamówień, faktur czy płatności. Coraz częściej odbywa się to za pośrednictwem plików elektronicznych, które znajdują liczne rzesze zwolenników.


Korzystanie z systemów służących do elektronicznej wymiany dokumentów nie jest dla dużych spółek niczym nowym. Stosują one takie rozwiązania od bardzo dawna. Jednak to, co było dotychczas zarezerwowane tylko dla największych graczy, teraz dostępne jest także dla małych i średnich przedsiębiorstw.


Jeszcze jakiś czas temu, aby wdrożyć taki system w firmie, konieczna była inwestycja w potrzebną infrastrukturę, instalację systemu i serwis. Wszystko oczywiście związane było z ogromnymi kosztami, które skutecznie odstraszały przedsiębiorców. Rozwiązaniem tego problemu stało się stworzenie aplikacji służących do wymiany dokumentów, które opłacane są w formie abonamentu. Płaci się po prostu za usługę (SaaS, Software as a Service). Pozwalają one na szybkie przesłanie danych między użytkownikami i partnerami biznesowymi, bez konieczności drukowania i wysłania dokumentów tradycyjną metodą. Jest to ogromne ułatwienie, które pozwala oszczędzić czas i pieniądze.


Aplikacje tego typu znalazły uznanie szczególnie tych organizacji, które muszą wysyłać dużą liczbę dokumentów z licznymi partnerami biznesowymi. Abonament dla takiej usługi uzależniony jest od liczby dokumentów. Tym, co wyróżnia program od zwykłego e-maila to archiwizacja i bezpośrednie katalogowanie dokumentów umożliwiające dostęp wielu użytkownikom. To ogromna przewaga, ale nie jedyna. Nowoczesne systemy oprócz wysyłania dokumentów, pozwalają na zebranie pełnoprawnych potwierdzeń odbioru (np. przy wysyłce faktur korekcyjnych) czy wręcz odręcznych podpisów składanych na ekranie dotykowym. Dzięki temu łatwiej jest zapanować nad dużą ilością plików, które otrzymujemy i wysyłamy.


Zalety tego typu rozwiązań dostrzegli również politycy, którzy jakiś czas temu wprowadzili kilka udogodnień związanych z e-fakturami. Takie działania mają na celu zachęcenie osób zajmujących się biznesem do korzystania z dokumentów elektronicznych i odejścia od drukowania niepotrzebnych stert papieru. Tym co uległo zmianie, jest m.in. zniesienie  konieczności otrzymania zgody kontrahenta na otrzymywanie e-faktury. Od 2013 roku jeśli druga strona nie wyrazi sprzeciwu, będzie istniało domniemanie, że zgadza się na taką formę. Mimo to, do niedawna mniej niż 10% faktur było przesłanych w Polsce drogą elektroniczną. To dawało nam jedno z ostatnich miejsc całej Unii Europejskiej. Przyszłość jawi się jednak nieco lepiej. Rada UE postawiła sobie za cel, aby udział faktur elektronicznych w całym obrocie w Unii Europejskiej wynosił 80 proc.
Jeśli więc chcemy aby nasze przedsięwzięcie było efektywne, a nadzór nad dokumentacją, które generuje nie pochłaniało znaczących ilości czasu, warto rozważyć skorzystanie z usług dostępnych na rynku.

Autorem komentarza jest Jacek Bartnik, dyrektor zarządzający EBI24

Strona 1 z 6

Zapisz się do newslettera

Zapisz się i bądź na bieżąco. Atrakcyjne oferty usług i produktów. Lokalne wydarzenia, eventy, newsy!
*Podając swój email wyrażasz zgodę na przetwarzanie udostępnionego adresu na cele wysyłki wiadomości informacyjnych o promocjach, ofertach oraz aktualności na www.portalu-msp.pl

Aktualności

 • 1
 • 2
 • 3
NESTLE PRZENOSI FABRYKĘ DO POLSKI

NESTLE PRZENOSI FABRYKĘ DO POLSKI

Szwajcarski koncern Nestle, a dokładnie jego brytyjska filia poinformowała, że zlikwiduje około 300 miejsc pracy...

Pięć wyzwań księgowych dla każdego menedżera

Pięć wyzwań księgowych dla każdego mened…

Zagadnienia związane z księgowością zwykle spędzają sen z oczu przedsiębiorców. Podatki, rozliczenia, sprawozdania, limity są...

ELEKTRONICZNY DOWÓD OSOBISTY OD LIPCA 2017

ELEKTRONICZNY DOWÓD OSOBISTY OD LIPCA 20…

Elektroniczny dowód osobisty będzie testowany w maju w Łodzi i Ełku, a w lipcu ma...

Najnowsze oferty

Grafik do współpracy

Grafik do współpracy

W związku z rozwojem poszukujemy do współpracy ZDALNEJ grafika z ciekawym portfolio.Jesteśmy małą agencją reklamową działającą w Wielkopolsce. Prosimy o przesyłanie...

Sylwetki

 • 1
 • 2
 • 3
Joanna Malinowska-Parzydło

Joanna Malinowska-Parzydło

Joanna Malinowska-Parzydło jest mamą dwójki dzieci, która perfekcyjnie łączy pracę z życiem prywatnym.

Olga Kozierowska

Olga Kozierowska

Od dziecka jest związana ze sceną. W dzieciństwie bardziej interesowała ją muzyka, obecnie występuje jako bizneswoman, dziennikarka oraz trener biznesu...

Niedoskonała mama - Marta Szyszko

Niedoskonała mama - Marta Szyszko

Magda Stawska, czyli kobieta z misją, jaką jest osiągać i realizować swój potencjał. Praktyk i teoretyk zarządzania, doświadczona menedżerka z...

Rolnicze newsy

 • 1
 • 2
 • 3
POMOC W ZATRUDNIANIU PRACOWNIKÓW SEZONOWYCH W ROLNICTWIE DZIĘKI DYREKTYWIE UNIJNEJ

POMOC W ZATRUDNIANIU PRACOWNIKÓW SEZONOW…

Dyrektywa o pracownikach sezonowych ma pomóc w zatrudnianiu osób z państw trzecich, głównie z Ukrainy...

OD 1 LUTEGO 2017 KREDYTY DLA ROLNIKÓW DO 250 MLN ZŁ

OD 1 LUTEGO 2017 KREDYTY DLA ROLNIKÓW DO…

Od 1 lutego 2017 roku rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych, mogą starać...

ROLNICY BĘDĄ MOGLI SPRZEDAWAĆ WŁASNE PRODUKTY - USTAWA PODPISANA

ROLNICY BĘDĄ MOGLI SPRZEDAWAĆ WŁASNE PRO…

Od 1 stycznia 2017 roku rolnicy będą mogli legalnie sprzedawać wytworzone przez siebie produkty. Ustawa...

copyrights