Jedyne takie miejsce dla MŚP w polskim internecie!

Wyszukaj

Rodzaj oferty

Rynek

Typ nieruchomości

Województwo

Miasto

Cena

-

Powierzchnia m2

-
czwartek, 30 marzec 2017 14:15

ZMIANY W USTAWIE O KREDYCIE HIPOTECZNYM

Napisane przez

W świetle nowych przepisów banki będą miały większe obowiązki informacyjne wobec kredytodawców, dotyczące sposobu zawierania umowy kredytowej. W ustawie została ujęta możliwość sprzedaży mieszkania w ciągu pół roku od kupna, w sytuacji kłopotów ze spłatą.

Ustawa wprowadza m.in. prawo udzielania kredytów hipotecznych tylko przez banki i SKOK-i, co blokuje możliwość udzielania tego typu pożyczek przez np. firmy pożyczkowe. Wprowadza także obowiązek udzielania kredytów w walucie, w której klient uzyskuje dochody. W ustawie zostały ujęte ograniczenia w pobieraniu opłat za wcześniejszą spłatę kredytu oraz wprowadzono zapis zobowiązujący kredytodawcę do przekazania decyzji kredytowej w terminie nie dłuższym niż 21 dni.

W myśl ustawy, banki będą miały obowiązek oferowania restrukturyzacji kredytu, gdy kredytobiorca będzie miał kłopot ze spłatą. Dopiero gdy restrukturyzacja nie przyniesie efektu, kredytobiorca będzie miał sześć miesięcy na sprzedaż mieszkania.

Przyjęta przez parlament ustawa o kredycie hipotecznym czeka na podpis Prezydenta.

wtorek, 28 marzec 2017 05:55

ZMIANA W PODATKU OD NIERUCHOMOŚCI

Napisane przez

Planowane zmiany w podatku od nieruchomości mają na celu ograniczenie zasady solidarnej odpowiedzialności właścicieli nieruchomości za zapłatę podatku rolnego lub podatku od nieruchomości.

Projekt zmian w przepisach został poparty przez wszystkie kluby parlamentarne i po pierwszym czytaniu w Sejmie został skierowany do dalszych prac w komisji finansów oraz komisji samorządu terytorialnego.

Projektowana ustawa ma na celu zmienić przepisy ustawy z 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym oraz ustawy z 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych, tak aby zawarta w tych ustawach zasada solidarnej odpowiedzialności współwłaścicieli nieruchomości była ograniczona w sytuacji, gdy jeden lub kilku współwłaścicieli jest zwolnionych z obowiązku zapłaty podatku rolnego lub podatku od nieruchomości. W chwili obecnej podmiot  lub osoba, która jest współwłaścicielem nieruchomości wspólnie z gminą lub Skarbem Państwa musi w praktyce zapłacić kwotę podatku liczoną od całej nieruchomości, co oznacza pokrycie kosztów za współwłaściciela zwolnionego z obowiązku opłacenia podatku.

Globalna sieć biur nieruchomości RE/MAX przygotowała raport z działalności w 2016 roku. Analizowany obszar dotyczy nie tylko Polski i państw europejskich, ale odnosi się również do wyników osiągniętych na całym świecie. RE/MAX zakończył roczną działalność z 15 proc. wzrostem przychodów w Europie, a liczba agentów powiększyła się do 111 tys. w skali globalnej. Jak przedstawiają się pozostałe dane?

Pod koniec 2016 r. firma była już obecna w 100 krajach, gdzie w niemal 7,3 tys. biur liczba agentów nieruchomości wyniosła ponad 111 tys. Najwięcej agentów RE/MAX poza Ameryką zrzeszonych jest w takich krajach, jak Portugalia (ponad 5,2 tys.), Turcja (ponad 3,3 tys.), Argentyna (ponad 2,5 tys.) oraz Włochy (ponad 2 tys.).

RE/MAX w Polsce

W 2016 roku RE/MAX Polska zanotowała wzrost obrotów o 41 proc. w stosunku do wyników z 2015 roku. W tym samym czasie liczba wszystkich transakcji zwiększyła się o 12 proc., a wartość tych zrealizowanych wzrosła o 42 proc. RE/MAX Polska zakończyło ubiegły rok liczbą 34 otwartych biur, z którymi współpracowało 200 agentów, posiadających w swojej ofercie ok. 1,7 tys. ofert sprzedaży i wynajmu nieruchomości. - Średnia liczba agentów RE/MAX w Polsce stale się powiększa i na koniec ubiegłego roku, wliczając nowo otwarte i młode stażem biura, wyniosła prawie 6 agentów na 1 biuro. Natomiast największe pod względem liczby współpracujących agentów biura przekroczyły w minionym roku liczbę 20 agentów – informuje Ewa Zbrzeżna, dyrektor regionalna oraz współwłaścicielka RE/MAX Polska.

Agenci RE/MAX w Polsce osiągają wyniki sprzedaży na poziomie tych europejskich. Co roku część z nich zostaje sklasyfikowana w międzynarodowych klubach, do których przynależność wymaga osiągnięcia poziomu prowizyjnego wynoszącego minimum 50 tys. USD (pierwszy poziom) lub powyżej 100 tys. USD (kolejny poziom). W 2016 roku liczba agentów, którzy zakwalifikowali się do klubów i otrzymali globalne wyróżnienia RE/MAX wyniosła 19, co oznacza wzrost o 90 proc. w stosunku do 2015 roku.

- Agenci RE/MAX Polska, dzięki wsparciu biur regionalnych i właścicieli poszczególnych biur, a także regularnie przeprowadzanym szkoleniom Akademii RE/MAX, stają się coraz większymi specjalistami w zakresie budowania osobistego wizerunku i kreowania własnej marki. To sprawia, że wolumen ich sprzedaży szybko rośnie, a liczba poleceń od zadowolonych klientów częściej procentuje. Nowoczesne narzędzia marketingowo-technologiczne, do których mają dostęp wszyscy agenci RE/MAX sprawiają też, że wyróżniają się oni na rynku, dzięki czemu są coraz bardziej konkurencyjni – komentuje Adam Zbrzeżny, dyrektor regionalny i współwłaściciel RE/MAX Polska.  

RE/MAX w Europie

W ubiegłym roku europejska sieć RE/MAX, która ma swoje przedstawicielstwa w ponad 30 krajach, powiększyła się o ponad 300 nowych biur. Oznacza to, że ich liczba wzrosła do ponad 1,7 tys. W tym samym czasie obroty firmy w Europie zwiększyły się o 15 proc, a na przestrzeni ostatnich 4 lat aż o 75 proc.

Liczba agentów obsługujących klientów w Europie wzrosła w 2016 roku o 20,7 proc. Według danych, w jednym biurze pracuje średnio 10-11 agentów. Warta uwagi jest sytuacja w Portugalii, gdzie na jedno biuro przypada ponad 23 specjalistów, a także w Turcji (14,8) i Hiszpanii (13). Największe biuro RE/MAX w Europie (RE/MAX Latina 2 w Portugalii) współpracowało na koniec 2016 roku z ponad 140 agentami.   - 2016 rok okazał się kolejnym udanym okresem w historii RE/MAX Europe. W ramach sieci, z którą w ponad 30 krajach Europy współpracuje ponad 18 tys. profesjonalnie przeszkolonych agentów RE/MAX możemy zaoferować idealne usługi dla sprzedających i kupujących. Aby skoncentrować się jeszcze mocniej na potrzebach każdego klienta, planujemy zrekrutować jeszcze więcej agentów w 2017 roku – komentuje Michael Polzler, Dyrektor Zarządzający RE/MAX Europe.  

Franczyza RE/MAX

Według zestawienia Franchise 500, opublikowanego przez magazyn Entrepreneur, RE/MAX jest najlepszą franczyzą w branży nieruchomości, a w zestawieniu wszystkich systemów franczyzowych zajmuje bardzo wysokie, 10. miejsce. Najwyższą lokatę w branży firma osiągała aż 14 razy w ostatnich 18 latach. RE/MAX został również wytypowany, już ósmy rok z rzędu, jako wiodąca franczyza w branży nieruchomości w innym uznanym badaniu - Franchise Times Top 200.

 

sobota, 25 luty 2017 18:14

Ile powinien zarabiać pośrednik kredytowy?

Napisane przez

Ile powinien zarabiać pośrednik kredytowy?

•    Wysokość prowizji wypłacanej pośrednikowi kredytowemu, to obecnie średnio 2% wartości kredytu.
•    Większość Polaków byłoby skłonnych za taką usługę zapłacić nie więcej niż 2 tys. zł*.
•    Obecnie pośrednicy nie otrzymują wynagrodzenia, jeśli nie dojdzie do podpisania umowy kredytowej.

Dyskusja na temat wynagradzania pośredników kredytowych została zapoczątkowana przez projekt ustawy, w którym znajdował się zapis o zakazie wypłacania pośrednikom prowizji przez banki. Zamiast tego, za usługę pośrednictwa miał zapłacić klient. Zapis ten póki co został usunięty, jednak ustawa wprowadzi obowiązek  ujawniana prowizji, jakie pośrednik otrzymuje za poszczególne produkty oferowane klientom od baków.

Gdyby pośrednikowi płacił klient…
Media już teraz ujawniły, że średnia prowizja pośredników kredytowych, to 2% wartości kredytu hipotecznego. Pojawia się zatem pytanie, czy nie jest to wygórowana cena za tego typu usługę. Przy okazji dyskusji na temat słuszności wynagradzania pośredników przez banki, Bankier.pl przeprowadził badanie, w którym zapytał Polaków, ile byliby skłonni wydać, gdyby to po ich stronie był obowiązek zapłaty pośrednikom. 39% badanych odpowiedziało, że mniej niż 1 tys. zł, 24% 1-2 tys. zł, 19% 2-5 tys. zł, 5% więcej niż 5 tys. zł. Tymczasem, obowiązujące obecnie 2%, to przy kredycie na 30 lat o wartości 300 tys. zł - 6 tys. zł. Z prowizji tych firmy muszą pokryć koszty funkcjonowania firmy, z tej prowizji opłacane są działania marketingowe, koszty pozyskania klienta, utrzymania administracji i centrali, która udziela wsparcia doradcom i utrzymuje relacje z bankami.

- Te informacje potwierdzają zlecone przez nas badania**, z których wynika, że większość Polaków byłoby gotowych zapłacić ok. 1 tys. zł za usługę pośrednictwa kredytowego. Jednak nie wiemy, czy stawka 2% prowizji dla pośrednika wypłacana przez bank nie wystraszy klientów. Pamiętajmy, że pośrednik kredytowy wykonuje pracę, którą musiałby wykonać pracownik banku, gdyby klient przyszedł bezpośrednio do niego i właśnie dlatego to bank wypłaca pośrednikowi wynagrodzenia. W związku z tym, klient otrzymuje od pośrednika kredyt w takiej samej cenie, jaką zaproponowałby mu bank – tłumaczy Katarzyna Dmowska z ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych.

2%, ale tylko jeśli dojdzie do finalizacji

Wycena pracy pośrednika jest trudna, zważywszy na fakt, że otrzymuje on swoje wynagrodzenie tylko wtedy, gdy doprowadzi do uruchomienia kredytu dla klienta. Wszelkie czynności przygotowawcze oraz doradztwo jest bezpłatne, a często od momentu pierwszego kontaktu z klientem do uruchomienia kredytu mija kilka miesięcy.

- Klienci przychodzą do pośrednika już w momencie, gdy w ich głowie zrodzi się pomysł na zakup nieruchomości przy wsparciu kredytem. Wówczas proszą o przeliczenie zdolności kredytowej, aby dowiedzieć się, na jaką nieruchomość mogą sobie pozwolić oraz o określenie kosztów, z jakimi zaciągnięcie tego kredytu będzie się wiązać. Następnie przystępują do poszukiwania odpowiedniej nieruchomości - czasami kontakt na tym etapie z pośrednikiem się kończy, a pośrednik za wykonaną pracę nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia – wyjaśnia Katarzyna Dmowska.

Praca pośrednika to nie tylko kontakt z bankiem

Zanim klienci dokonają ostatecznego wyboru nieruchomości, często wracają do pośrednika kilkukrotnie, w celu zweryfikowania pierwotnie uzyskanych informacji. Po podjęciu decyzji, klienci wraz z pośrednikiem dokonują wyboru oferty kredytu na podstawie aktualnych kalkulacji. Wybór najkorzystniejszej oferty nie zawsze oznacza wybór najtańszej oferty. Pośrednik musi przeanalizować także wysokość oraz źródła uzyskiwanych dochodów, a także status nieruchomości, która ma stanowić zabezpieczenie kredytu. Często dużym znaczeniem jest też proces kredytowy panujący w danym momencie w banku. Zdarza się bowiem, że czynnikiem decydującym jest czas do sfinalizowania transakcji. Jeżeli klienci nie zdążą z kredytem, mogą stracić nie tylko możliwość kupna danego mieszkania, ale i wpłaconą zaliczkę. Następnie przychodzi czas na przygotowanie wniosków oraz przeprowadzenie procesu kredytowego.

- Pośrednik pomaga klientom skompletować dokumentację oraz wypełnić wnioski kredytowe. Najczęściej składa wnioski do trzech banków dla wzmocnienia szansy uzyskania najkorzystniejszego rozwiązania dla klienta.  Na tym etapie pośrednik nadal nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia, pomimo wykonanej pracy oraz poniesionych kosztów drukowania, kserowania dokumentów i często dojazdów do klienta. Pośrednik dostarcza skompletowane wnioski do banku i koordynuje cały proces, który trwa często kilka tygodni. W tym czasie pośrednik pozostaje w kontakcie z bankiem oraz klientem, do momentu uzyskania decyzji, podpisania umowy i uruchomienia kredytu, o ile taki moment nastąpi – dodaje Katarzyna Dmowska.

Zdarzają się sytuacje, że klient z różnych przyczyn nie leżących po stronie pośrednika, otrzyma decyzję negatywną lub zrezygnuje z kredytu, a wówczas pośrednik za całą dotychczas wykonaną pracę i poniesione koszty nie uzyska żadnego wynagrodzenia.

 


* Źródło: Bankier
** Badanie zostało zrealizowane przez firmę Maison&Partners na Ogólnopolskim Panelu Badawczym Ariadna na zlecenie Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych i ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych.

Jak zapowiada się 2017 rok na rynku nieruchomości? W jaki sposób zmiany przepisów oraz programy rządowe wpłyną na obrót i ceny? Oto podsumowanie najbardziej znaczących zmian, które mogą wpłynąć na rynek nieruchomości w bieżącym roku kalendarzowym.

Według Agaty Stradomskiej z sieci biur nieruchomości RE/MAX Polska, rynek mieszkaniowy w Polsce czeka kilka istotnych zmian. Wśród nich warto wymienić skutki programów rządowych, czy też nowelizację prawa budowlanego. Poniżej zostały przedstawione perspektywy dla rynku nieruchomości w 2017 r.

Trudniej o kredyt

Niestety Polacy nie należą do osób zamożnych i oszczędnych, dlatego chętnie korzystają z możliwości uzyskania kredytu hipotecznego na zakup własnego M. Jednak o ten będzie coraz trudniej. Zgodnie z rekomendacją Komisji Nadzoru Finansowego, próg wymaganego wkładu własnego w 2017 wzrósł o kolejne 5 proc. i obecnie wynosi 20 proc. Oznacza to, że kupujący mieszkanie muszą dysponować własnymi środkami finansowymi w wysokości  jednej piątej wartości nabywanego mieszkania.
 
Kolejnym utrudnieniem dla osób, które chciałyby skorzystać z kredytu hipotecznego są, planowane na 2017 r., zmiany w zakresie działań pośredników kredytowych. Dotychczas byli oni wynagradzani przez banki i pomagali swoim klientom w znalezieniu najkorzystniejszych dla nich rozwiązań kredytowych. Zgodnie z projektowaną ustawą o kredycie hipotecznym zmiany mają dotyczyć m.in. zasad wynagradzania pośredników, którzy, jeśli przepis wejdzie w życie, będą opłacani wyłącznie przez zlecających im usługę klientów. Taka zmiana zdecydowanie zmniejszy dostępność pośrednictwa kredytowego w Polsce.
 
Programy rządowe

Program “Mieszkanie dla Młodych”, przewidziany na lata 2014-2018, cieszył się w ubiegłym roku tak dużą popularnością, że już w marcu 2016 r. wyczerpała się pula środków przewidzianych na tamten rok. Niedługo później, bo w lipcu, zakończono przyjmowanie wniosków z terminem realizacji 2017. Ostatecznie od 1 stycznia 2017 r. możliwość ich składania została odwieszona i program MDM będzie dostępny, aż do wyczerpania ogólnej kwoty limitu. Prognozuje się, że ta chwila nadejdzie jeszcze w tym samym miesiącu, bo zainteresowanie programem jest ogromne, a niektóre banki już teraz wstrzymały przyjmowanie wniosków. Później będzie można skorzystać jedynie ze środków przeznaczonych na ostatni rok programu.
 
Następny program rządowy - “Mieszkanie Plus” - będzie różnić się zdecydowanie w swojej formie od dotychczasowych sposobów wsparcia mieszkalnictwa, stawiając na niedrogi wynajem mieszkań. Klucze do swojego M w ramach tego programu pierwsi mieszkańcy odbiorą w 2019 r. W przyszłych latach zarówno program “Mieszkanie Plus”, jak i pojawiający się na polskim rynku inwestorzy instytucjonalni, którzy będą dysponować dużą bazą mieszkań pod wynajem, przyczynią się do redukcji wysokich dziś kosztów najmu, dzięki czemu zwiększy się dostępność i popularność tej formy mieszkalnictwa, jako alternatywy dla własnego M.
 
Łatwiejsze procedury budowlane, droższa budowa

Nowelizacja prawa budowlanego obejmuje szereg ułatwień dla postępowań urzędowych związanych z realizacją obiektów budowlanych. Ustawa wprowadziła zwolnienie niektórych robót budowlanych z pozwolenia na budowę lub ich zgłoszenia, skróciła termin wniesienia sprzeciwu przez urząd, umożliwiła wprowadzenie ograniczonych zmian w projekt budowlany bez konieczności rozpoczynania procedur od nowa, a także doprecyzowała i ujednoliciła postępowania legalizacyjne w przypadkach dokonania samowoli budowlanej.

Ulegają także zmianie przepisy dotyczące warunków technicznych dla budynków, których budowa rozpoczyna się od 1 stycznia 2017 r. Nowe domy muszą być bardziej energooszczędne. Oznacza to zwiększone koszty budowy wynikające z konieczności zakupu lepszych jakościowo materiałów.
 
Mały obrót ziemią rolną

W maju 2016 r. weszły w życie przepisy znowelizowanej ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego. Zgodnie z uchwalonymi zmianami, nabywcą nieruchomości rolnej może być zasadniczo rolnik indywidualny (właściciel lub dzierżawca użytków rolnych nieprzekraczających powierzchni 300 ha i spełniający inne wymagania w myśl ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego). Z uwagi na utrudnienia w nabyciu, a także późniejsze ograniczenia w zbyciu, nieruchomości rolne przestają pełnić funkcję lokaty kapitału, jak to miało miejsce w poprzednich latach, a stają się głównie zasobem użytkowym.

Po wejściu w życie znowelizowanych przepisów można już teraz zaobserwować znaczne zmniejszenie się liczby transakcji ziemią rolną i nie ma przesłanek, aby sytuacja ta zmieniła się w tym roku.
Łatwiej będzie wyciąć drzewo

Ułatwienie wycinki drzew lub krzewów przez właścicieli nieruchomości na ich posesji, to cel nowelizacji ustawy o ochronie przyrody oraz o lasach. Dzięki temu wycinka drzew i krzewów na własnej nieruchomości będzie możliwa bez zgody urzędu, o ile nie będzie wiązała się z prowadzeniem działalności gospodarczej. Z zezwoleń będą zwolnione drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego, a w przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm.
 
Planowane zmiany w użytkowaniu wieczystym jeszcze nie teraz

Zgodnie z przygotowywanymi przepisami, użytkowanie wieczyste gruntu pod budynkami wielorodzinnymi ma przekształcić się we własność z mocy prawa. Przepisy te pierwotnie miały wejść w życie już z początkiem roku, ale tak się jednak nie stało. Wprowadzenie w życie zmian planowane jest obecnie na lipiec 2017 r. Taka procedura przekształcenia użytkowania wieczystego we własność wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wielu właścicieli mieszkań, którzy do tej pory, z różnych przyczyn, nie mogli dokonać takiej zmiany i wyeliminuje obawy o podwyżki opłaty rocznej w związku ze zmianą wartości gruntu.

 

Niektóre urzędy skarbowe zmieniły interpretacje przepisów i nie wyrażają zgody na rozliczanie zysków z najmu ryczałtem.

W latach ubiegłych skarbówka zgadzała się na to, aby wynajmujący płacili 8,5 proc. podatku ryczałtem. Według Fiskusa osoba wynajmująca kilkadziesiąt mieszkań nie prowadzi działalności gospodarczej.  Najnowsze regulacje wprowadziły nowe kryterium długości wynajmu. Osoba wynajmująca mieszkanie turystom będzie musiała rozliczać się jak przedsiębiorca, bo wynajem nawet na krótkie pobyty jest działalnością gospodarczą. Jeśli skarbówka potwierdzi, że wynajmujący prowadził działalność gospodarczą, to naliczy mu wyższy podatek w wysokości 18 lub 32 procent, który będzie uwarunkowany od wysokości dochodów.

wtorek, 20 grudzień 2016 14:53

W 2017 ROKU NOWE STAWKI PODATKU OD NIERUCHOMOŚCI

Napisane przez

Zgodnie z obwieszczeniem Ministra Finansów w 2017 roku zmniejszą się w porównaniu do lat ubiegłych stawki podatku od nieruchomości.

Podatnikiem podatku od nieruchomości jest osoba fizyczna, prawna bądź jednostka organizacyjna, w tym spółka nieposiadająca osobowości prawnej, która jest: właścicielem nieruchomości lub obiektu budowlanego podlegającemu opodatkowaniu, posiadaczem samoistnym nieruchomości lub obiektu budowlanego, użytkownikiem wieczystym gruntów lub posiadaczem nieruchomości lub jej części albo posiadaczem obiektów budowlanych lub ich części, stanowiących własność Skarbu Państwa lub jednostką samorządu terytorialnego.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi, opodatkowaniu podlegają grunty, budynki i ich części oraz budowle i obiekty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Od 2017 z obowiązujących przepisów wyłączone zostaną użytki rolne i lasy z wyjątkiem tych przeznaczonych na prowadzenie działalności gospodarczej. Podatku od nieruchomości nie będzie trzeba uiszczać za nieruchomości będące własnością obcych państw oraz organizacji międzynarodowych  albo przekazanych im w użytkowanie wieczyste przeznaczone na siedziby przedstawicielstw dyplomatycznych, urzędów konsularnych i innych misji korzystających z przywilejów i immunitetów na mocy ustaw, umów lub zwyczajów międzynarodowych. Zwolnione z podatku będą również grunty znajdujące się pod wodami powierzchniowymi, nieruchomości zajęte na potrzeby jednostek samorządu terytorialnego oraz grunty zajęte pod pasy drogowe dróg publicznych.

Każda z gmin musi samodzielnie ustalić swoje stawki daniny zwracając uwagę na nie przekroczenie górnych granic podatków i opłat lokalnych podanych przez Ministra Finansów. Nowe przepisy spowodowały obniżenie górnych kwot należnych podatków, co zmusi wielu samorządowców do podjęcia uchwał z nowymi składkami daniny.

Strona 1 z 2

Zapisz się do newslettera

Zapisz się i bądź na bieżąco. Atrakcyjne oferty usług i produktów. Lokalne wydarzenia, eventy, newsy!
*Podając swój email wyrażasz zgodę na przetwarzanie udostępnionego adresu na cele wysyłki wiadomości informacyjnych o promocjach, ofertach oraz aktualności na www.portalu-msp.pl

Aktualności

  • 1
  • 2
  • 3
NESTLE PRZENOSI FABRYKĘ DO POLSKI

NESTLE PRZENOSI FABRYKĘ DO POLSKI

Szwajcarski koncern Nestle, a dokładnie jego brytyjska filia poinformowała, że zlikwiduje około 300 miejsc pracy...

Pięć wyzwań księgowych dla każdego menedżera

Pięć wyzwań księgowych dla każdego mened…

Zagadnienia związane z księgowością zwykle spędzają sen z oczu przedsiębiorców. Podatki, rozliczenia, sprawozdania, limity są...

ELEKTRONICZNY DOWÓD OSOBISTY OD LIPCA 2017

ELEKTRONICZNY DOWÓD OSOBISTY OD LIPCA 20…

Elektroniczny dowód osobisty będzie testowany w maju w Łodzi i Ełku, a w lipcu ma...

Najnowsze oferty

Grafik do współpracy

Grafik do współpracy

W związku z rozwojem poszukujemy do współpracy ZDALNEJ grafika z ciekawym portfolio.Jesteśmy małą agencją reklamową działającą w Wielkopolsce. Prosimy o przesyłanie...

Sylwetki

  • 1
  • 2
  • 3
Joanna Malinowska-Parzydło

Joanna Malinowska-Parzydło

Joanna Malinowska-Parzydło jest mamą dwójki dzieci, która perfekcyjnie łączy pracę z życiem prywatnym.

Olga Kozierowska

Olga Kozierowska

Od dziecka jest związana ze sceną. W dzieciństwie bardziej interesowała ją muzyka, obecnie występuje jako bizneswoman, dziennikarka oraz trener biznesu...

Niedoskonała mama - Marta Szyszko

Niedoskonała mama - Marta Szyszko

Magda Stawska, czyli kobieta z misją, jaką jest osiągać i realizować swój potencjał. Praktyk i teoretyk zarządzania, doświadczona menedżerka z...

Rolnicze newsy

  • 1
  • 2
  • 3
POMOC W ZATRUDNIANIU PRACOWNIKÓW SEZONOWYCH W ROLNICTWIE DZIĘKI DYREKTYWIE UNIJNEJ

POMOC W ZATRUDNIANIU PRACOWNIKÓW SEZONOW…

Dyrektywa o pracownikach sezonowych ma pomóc w zatrudnianiu osób z państw trzecich, głównie z Ukrainy...

OD 1 LUTEGO 2017 KREDYTY DLA ROLNIKÓW DO 250 MLN ZŁ

OD 1 LUTEGO 2017 KREDYTY DLA ROLNIKÓW DO…

Od 1 lutego 2017 roku rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych, mogą starać...

ROLNICY BĘDĄ MOGLI SPRZEDAWAĆ WŁASNE PRODUKTY - USTAWA PODPISANA

ROLNICY BĘDĄ MOGLI SPRZEDAWAĆ WŁASNE PRO…

Od 1 stycznia 2017 roku rolnicy będą mogli legalnie sprzedawać wytworzone przez siebie produkty. Ustawa...

copyrights