Jedyne takie miejsce dla MŚP w polskim internecie!

piątek, 04 wrzesień 2015 00:00

OC najemcy nieruchomości

Napisała
Oceń ten artykuł
(10 głosów)

Prowadząc działalność gospodarczą, rzadko dysponujemy swoim własnym lokalem, który możemy wykorzystać na potrzeby biurowe. Często decydujemy się na wynajem powierzchni biurowej. Przy podpisywaniu umowy najmu, pojawia się kwestia polisy OC najemcy. Klienci często podchodzą do niej z brakiem zrozumienia, traktując ją jako zbędny wydatek. Jednak zastanawiając się dłużej, można wskazać wiele zalet zawarcia polisy OC najemcy.

Głównie chroni ona kieszeń Najemcy przed niespodziewanymi wydatkami, np. koniecznością naprawienia szkody w wyniku zalania. Zalanie będzie naszym przykładem, wskazującym na sensowność posiadania polisy OC najemcy.

Najemca ubezpiecza przede wszystkim ryzyko wystąpienia szkody, która może wystąpić gdy dojdzie do zalania wynajmowanej powierzchni, ale także możemy zalać firmy wynajmujące powierzchnie biurowe obok nas lub piętro niżej. Straty ponoszą wówczas tak naprawdę trzy strony: Wynajmujący, Najemca oraz inne osoby lub firmy poszkodowane przez zaistniałe zdarzenie.

Wynajmujący, stosując w umowie zapis, że wymaga zawarcia polisy OC przez Najemcę, nie czyni mu krzywdy. Najemca, ponosząc jedynie koszty składki, będzie zabezpieczony przed regulowaniem ogromnych kosztów naprawy wyrządzonej szkody. Natomiast Wynajmujący będzie kontaktował się w sprawie rozliczenia szkody ze wskazanym Towarzystwem Ubezpieczeniowym.

Polisa OC najemcy chroni w przypadku winy zawinionej przez Najemcę. Oznacza to, że gdy przyczyną wystąpienia szkody są zdarzenia losowe, na które Najemca nie miał wpływu lub nie mógł im zapobiec, kwestia naprawy szkody jest po stronie Wynajmującego.

Ponadto, Najemca:

- jest objęty ochroną ubezpieczeniową za szkody wyrządzone również przez zatrudnionych pracowników,

- w rozmowie z doradcą może dopasować zakres ubezpieczenia i składkę do swoich możliwości,

- może rozłożyć płatność składki za polisę na raty,

- może rozszerzyć posiadaną polisę o dodatkowe ryzyka jak np. OC za szkody wyrządzone osobom trzecim przez podwykonawców lub OC za szkody w rzeczach znajdujących się w pieczy, pod dozorem lub kontrolą osób objętych ubezpieczeniem.

Najemco – jeśli nadal twierdzisz, że nie stać Ciebie na polisę, pomyśl czy stać Ciebie na koszty jakie poniesiesz w wyniku zalania biura lub wyrządzenia szkody sąsiadom. Nigdy nie wiesz co może zostać zalane. Być może wystarczy odmalować ściany… a być może zniszczeniu ulegnie sprzęt komputerowy, obrazy, dokumenty, podłoga, ściany, meble. Dlatego warto mieć polisę OC najemcy.

Dodatkowe informacje

  • Kategorie: Ubezpieczenia

Ewa Jędrzejczyk – od 5 lat prowadzi Multiagencję Ubezpieczeniową. Na co dzień pomaga w zabezpieczaniu przyszłości i określaniu potrzeb ubezpieczeniowych. Zawód umożliwił jej poznanie wielu ludzi, bez których nie byłaby w tym miejscu, w którym teraz jest. Wie, jak istotne jest doskonalenie własnych umiejętności zwłaszcza w branży, która aktywnie się rozwija i wymaga podnoszenia kwalifikacji. Chętnie dzieli się już zdobytą wiedzą z osobami planującymi rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się i bądź na bieżąco. Atrakcyjne oferty usług i produktów. Lokalne wydarzenia, eventy, newsy!
*Podając swój email wyrażasz zgodę na przetwarzanie udostępnionego adresu na cele wysyłki wiadomości informacyjnych o promocjach, ofertach oraz aktualności na www.portalu-msp.pl

Aktualności

  • 1
  • 2
  • 3
NESTLE PRZENOSI FABRYKĘ DO POLSKI

NESTLE PRZENOSI FABRYKĘ DO POLSKI

Szwajcarski koncern Nestle, a dokładnie jego brytyjska filia poinformowała, że zlikwiduje około 300 miejsc pracy...

Pięć wyzwań księgowych dla każdego menedżera

Pięć wyzwań księgowych dla każdego mened…

Zagadnienia związane z księgowością zwykle spędzają sen z oczu przedsiębiorców. Podatki, rozliczenia, sprawozdania, limity są...

ELEKTRONICZNY DOWÓD OSOBISTY OD LIPCA 2017

ELEKTRONICZNY DOWÓD OSOBISTY OD LIPCA 20…

Elektroniczny dowód osobisty będzie testowany w maju w Łodzi i Ełku, a w lipcu ma...

Najnowsze oferty

Grafik do współpracy

Grafik do współpracy

W związku z rozwojem poszukujemy do współpracy ZDALNEJ grafika z ciekawym portfolio.Jesteśmy małą agencją reklamową działającą w Wielkopolsce. Prosimy o przesyłanie...

Sylwetki

  • 1
  • 2
  • 3
Joanna Malinowska-Parzydło

Joanna Malinowska-Parzydło

Joanna Malinowska-Parzydło jest mamą dwójki dzieci, która perfekcyjnie łączy pracę z życiem prywatnym.

Olga Kozierowska

Olga Kozierowska

Od dziecka jest związana ze sceną. W dzieciństwie bardziej interesowała ją muzyka, obecnie występuje jako bizneswoman, dziennikarka oraz trener biznesu...

Niedoskonała mama - Marta Szyszko

Niedoskonała mama - Marta Szyszko

Magda Stawska, czyli kobieta z misją, jaką jest osiągać i realizować swój potencjał. Praktyk i teoretyk zarządzania, doświadczona menedżerka z...

Rolnicze newsy

  • 1
  • 2
  • 3
POMOC W ZATRUDNIANIU PRACOWNIKÓW SEZONOWYCH W ROLNICTWIE DZIĘKI DYREKTYWIE UNIJNEJ

POMOC W ZATRUDNIANIU PRACOWNIKÓW SEZONOW…

Dyrektywa o pracownikach sezonowych ma pomóc w zatrudnianiu osób z państw trzecich, głównie z Ukrainy...

OD 1 LUTEGO 2017 KREDYTY DLA ROLNIKÓW DO 250 MLN ZŁ

OD 1 LUTEGO 2017 KREDYTY DLA ROLNIKÓW DO…

Od 1 lutego 2017 roku rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych, mogą starać...

ROLNICY BĘDĄ MOGLI SPRZEDAWAĆ WŁASNE PRODUKTY - USTAWA PODPISANA

ROLNICY BĘDĄ MOGLI SPRZEDAWAĆ WŁASNE PRO…

Od 1 stycznia 2017 roku rolnicy będą mogli legalnie sprzedawać wytworzone przez siebie produkty. Ustawa...

copyrights