Jedyne takie miejsce dla MŚP w polskim internecie!

Wyszukaj

Województwo

Miasto

Branża

LOKALNE MŚP

poniedziałek, 24 kwiecień 2017 14:27

ZWIĘKSZENIE ZATRUDNIENIA W CIECHANOWSKIM CHROMAVIS

Pochodząca z Francji firma, zajmująca się produkcją lakierów do paznokci ma w planach zainwestować aż  24 mln zł w zwiększenie zatrudnienia. W Ciechanowskim oddziale firmy zatrudnienie znajdzie do 160 osób.

Chromavis, francuska firma produkująca lakiery do paznokci dla 300 klientów takich jak L’Oreal czy Inglot, wybuduje obok zakładu w Ciechanowie kolejną halę, na nowej działce o powierzchni 1,5 ha, której zakup ma w najbliższych planach. Zainwestuje tym samym 24,1 mln zł i zatrudni 20 osób.

W chwili obecnej zakładach Chromavis pracuje 140 osób. W ramach nowej inwestycji powstanie nowe laboratorium, które będzie również świadczyć usługi firmom z zewnątrz.

Chromavis ma na świecie 920 pracowników, dwa centra R&D i 140 mln EUR przychodów. Firma powstała w 2008 r., w 2010 r. kupiła Durlin France, producenta lakierów do paznokci, a w 2011 r.Durlin East Europe w Ciechanowie. W 2012 r. otworzyła fabrykę w Brazylii, a w 2012 r. nowy zakład w Ciechanowie. W 2013 r. weszła do grupy Fareva zajmującej się produkcją kosmetyków i lekarstw z 32 fabrykami w 11 krajach.

środa, 22 marzec 2017 06:33

NOWY TERMINAL PEKAES POD KRAKOWEM

20 marca 2017 roku w Kokotowie 777A rozpoczął swoja działalność nowy terminal, obsługujący w sposób zautomatyzowany przesyłki drobnicowe krajowe jak i zagraniczne.

PEKAES, czołowy operator logistyczny, uruchomił w tym samym dniu nową platformę cross-dockingową w Małopolsce, zmieniając w ten sposób lokalizację Oddziału Kraków. Do dyspozycji klientów został oddany nowoczesny, ergonomiczny terminal dystrybucyjny klasy A o przestronnej, bezsłupowej powierzchni, dzięki której skróceniu ulegnie czasu operacji oraz w sposób płynny będzie możliwa obsługa jeszcze większej liczby przesyłek krajowych i międzynarodowych.

Nowa siedziba małopolskiego Oddziału PEKAES znajduje się w odległości 6,5 km od obwodnicy Krakowa. Gwarantuje to szybki i wygodny dojazd do największych miast południowej Polski oraz stwarza dogodne warunki do dystrybucji przesyłek.

Terminal został wyposażony we wszystkie niezbędne urządzenia techniczne wspierające sprawny przepływ przesyłek drobnicowych w procesie sortowniczym. Oprócz dostosowanej do potrzeb PEKAES strefy dystrybucyjnej oraz nowoczesnej powierzchni biurowej, w obiekcie zaprojektowano również przyjazną dla pracowników strefę wypoczynku na świeżym powietrzu.

Wraz z uruchomieniem nowej platformy cross-dockingowej PEKAES w Małopolsce, zmianie uległ adres krakowskiego Oddziału PEKAES. Nowy terminal znajduje się w Kokotowie 777A. Wszystkie dotychczasowe numery telefonów stacjonarnych i komórkowych oraz adresy e-mail pozostały bez zmian.

wtorek, 14 marzec 2017 15:23

RUSZYŁ KONKURS “MISTRZOWIE URODY”

Rozpoczęło się głosowanie w plebiscycie Mistrzowie Urody 2017, w którym wielkopolanie wybiorą najlepszych specjalistów branży. Nagrody zostaną wręczone podczas największych targów branżowych w Polsce – LOOK i beautyVision, które odbędą się na MTP w Poznaniu.

Mistrzowie Urody mają wyłonić osoby, które są najlepsze w swojej branży, cieszą się szacunkiem oraz uznaniem klientów. Zwycięzcy otrzymają dwudniowe zaproszenia na całą imprezę, darmową reklamę, niektórzy możliwość wystawienia się na targach, oraz m.in. pobyty w SPA.

Zwycięzcy w kategorii Fryzjer Roku oraz Kosmetyczka Roku z każdego miasta i powiatu zdobędą dyplom wręczany podczas Targów beautyVISION i LOOK,dwuosobowe zaproszenie na trzydniowy pobyt w hotelu SPA SANDRA (lokalizacja do wyboru)oraz dwudniową wejściówkę na Targi. Dodatkowo zwyciężczynie kategorii Kosmetyczka Roku w 32 powiatach otrzymają wejściówki na V KONGRES SALON KOSMETYCZNY XXI WIEKU wraz z pakietem uczestniczki. Dodatkowo zwycięzcy w kategorii Fryzjer Roku w 32 powiatach otrzymają zaproszenie na Kongres fryzjerski "Premiera nowej kolekcji KEMON 2017".

W Gdańsku powstanie globalne centrum usług czołowego producenta szlifowanego kryształ na świecie - firmy Swarovski.

Zadaniem Centrum będzie realizowanie zadań finansowo-administracyjnych firmy, co pomoże w stworzeniu około kilkuset nowych miejsc pracy zarówno dla specjalistów z doświadczeniem jak i osób zaczynających karierę zawodową. 

W ciągu kilku najbliższych lat w Gdańsku powstanie globalne centrum usług Swarovskiego. Stała siedziba ma być otwarta w czerwcu. Centrum będzie się zajmować  kadrami, płacami, księgowością i zakupami na rzecz Grupy.

Firma Swarovski zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą kryształów, kamieni szlachetnych, kamieni sztucznych i gotowych produktów, takich jak akcesoria oraz systemy oświetleniowe. Firma rozpoczęła swoją działalność w 1895 roku jako małe przedsiębiorstwo produkujące kryształy w Wattens w Austrii. Na czele firmy stoi pięcioro członków rodziny – przedstawicieli już piątego pokolenia. Firma zatrudnia ponad 26 tys. osób na całym świecie w ponad 2,6 tys. sklepach. Jej dochód w 2015 roku przekroczył 2,6 mld euro.

Od początku inwestycja wspierana była przez Invest in Pomerania, regionalną inicjatywę, która w oparciu o zasadę non-profit pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu.

 

Znajdujące się w Białostockim Parku Naukowo - Technologicznym Laboratorium Badania Kompatybilności Elektromagnetycznej prawdopodobnie już od lipca 2017 roku będzie świadczyć usługi badawcze dla firm produkujących sprzęt elektryczny i elektroniczny, instalacje gazowe i alarmowe, wyroby medyczne dla producentów sterowników drogowej sygnalizacji świetlnej, energetycznych systemów pomiarowych, urządzeń i systemów dla przemysłu. 

Znajdujące się w Białymstoku laboratorium, które liczy już sobie 12 lat, zajmuje powierzchnię około 300 metrów oraz wysokość niespełna 8 metrów. Znajdująca się w nim aparatura została wykonana na specjalne zamówienie. Posiada m.in. unikalną w Polsce komorę bezechową SAC, w której można badać urządzenia o dużych rozmiarach takie jak samoloty czy samochody. Aby móc bezpiecznie wjechać do komory pojazdami, podłoże zostało wzmocnione oraz zostały zainstalowane w nim specjalne automatycznie sterowane wrota. W komorze będzie można analizować, czy dane urządzenia elektryczne emitują szkodliwe promieniowanie oraz czy są podatne są oddziaływanie promieniowania elektryczno - magnetycznego pochodzącego z zewnątrz.

W laboratorium znajduje się również pracownia wysokich napięć, w której można będzie badań odporność urządzeń elektronicznych na wyładowania, burze oraz zakłócenia pochodzące bezpośrednio z sieci zasilającej.

Osobą nadzorującą w  Laboratorium Badania Kompatybilności Elektromagnetycznej będzie pracownik instytutu EMAG, który ma odpowiednie uprawnienia. Rozpoczął sie również nabór na pozostałe stanowiska, w których zatrudnienie będą mogli znaleźć głównie absolwenci Politechniki.

wtorek, 17 styczeń 2017 11:00

MAGDA HASIAK I JEJ MARKA ODZIEŻOWA

Magda Hasiak to młoda projektantka mody, która od 6 lat szyje ubrania pod własną marką. Jej pierwszy butik mieści się w Poznaniu.

Magda Hasiak pochodząca z rodziny rzemieślniczej. Jej pradziadek był parasolnikiem, a dziadek szył rękawiczki  Zaczynała jako nastolatka, przerabiając ubrania z lumpeksów za pomocą starej, deptanej maszyny.

W latach 1999-2002  pracowała w krojowni Bukowskich Zakładach Odzieżowych realizując duże zamówienia z Niemiec. Dzięki rekomendacji jednej z klientek w 2002 roku podjęła pracę jako konstruktorka odzieży dla marki Deep. Po kilku miesiącach headhunterzy ściągnęli Magdę do Carry, gdzie pracowała jako projektantka. W międzyczasie stworzyła swoją markę Mamma Tinello, szyjąc odzież ciążową. Jednak duża konkurencja sieciówek spowodowała, że marka nie przetrwała.

W 2010 roku, po wielu latach ciężkiej pracy powstała marka Magda Hasiak. Marka, którą kupuje Natalia Kukulska, Katarzyna Pakosińska. Marka w tej chwili w całej Polsce ma 10 butików, a swój poznański salon mieści się w budynku “akumulatorów” przy ulicy Zwierzynieckiej. Obok sklepu działa pracownia, w której dwie krawcowe odszywają pierwsze modele.

W październiku 2016 roku za pomocą Marka Głowackiego Magda Hasiak założyła spółkę. W chwili obecnej zatrudnia na etatach 4 pracownice: dwie specjalistki od szycia i konstrukcji, menedżerkę oraz asystentkę. O wizerunek  marki dba poznańska Spółdzielnia PR.

Marka Magda Hasiak wypuszcza 4 razy do roku tzw. kapsułę, czyli komplementarny zestaw bluzek, par spódnic, spodni, sukienek i okryć wierzchnich. Przykładowe ceny rozpoczynają się od 232 zł za długą koszulę Nakfa, po 540 zł za spódnicę Nonsens.

Firma QFG Food Group specjalizująca się w wytwarzaniu żywności gotowej do spożycia bezpośrednio po podgrzaniu, zamierza do końca 2022 roku stworzyć ok 1 tys. miejsc pracy w mazowieckich Pionkach. 200 miejsc pracy zostanie tworzonych w nowej ubojni drobiu w Radomiu.

QFG sto firma specjalizująca się w wytwarzaniu convenience food, czyli wygodnej żywności,  gotowej do spożycia bezpośrednio po podgrzaniu. Głównymi odbiorcami wyrobów firmy są sieci handlowe i gastronomiczne. 80 proc. Całej produkcji trafia na rynki europejskie, pozostała część do Polski.

Firma rozpoczęła swoją działalność w 2000 r. w Radomiu, działając pod nazwą Krzyżanowscy. W kolejnych latach inwestowała w Pionkach i Białobrzegach

W najbliższych pięciu latach spółka planuje zainwestować w Pionkach ok. 400 mln zł tworząc w promieniu 100 km inwestycje, mające na celu zmniejszenie bezrobocia o ok. 20 procent.

Firma koncentruje swoją działalność głównie na terenach należących dawniej do b. zakładów „Pronit”. W drugim półroczu ubiegłego roku otworzono tam nowy zakład produkcyjny, a w trakcie budowy jest m.in. mieszalnia pasz.

Kolejne inwestycje przewidziane są na 2018 rok, będą nimi: własna przyzakładowa oczyszczalnia ścieków, dwie hale produkcyjne i młyn. Kolejne przedsięwzięcia mają ruszyć po 2018 roku i będą to: wylęgarnia piskląt oraz kolejne dwie hale produkcyjne i magazynowe. Zakład przymierza się również do produkcji wyrobów wegetariańskich oraz kartonów do pakowania produktów żywnościowych.

Firma przewiduje w przyszłości budowę centrum badawczo-rozwojowego, które ma umożliwić QFG testowanie oraz prezentację nowych technologii i produktów. QFG Food Group wybuduje również w Pionkach centrum konferencyjno-szkoleniowe z hotelem i basenem.

Listę inwestycji w Pionkach zamyka budowa osiedla domów wielorodzinnych.

Strona 1 z 13

Zapisz się do newslettera

Zapisz się i bądź na bieżąco. Atrakcyjne oferty usług i produktów. Lokalne wydarzenia, eventy, newsy!
*Podając swój email wyrażasz zgodę na przetwarzanie udostępnionego adresu na cele wysyłki wiadomości informacyjnych o promocjach, ofertach oraz aktualności na www.portalu-msp.pl

Aktualności

  • 1
  • 2
  • 3
NESTLE PRZENOSI FABRYKĘ DO POLSKI

NESTLE PRZENOSI FABRYKĘ DO POLSKI

Szwajcarski koncern Nestle, a dokładnie jego brytyjska filia poinformowała, że zlikwiduje około 300 miejsc pracy...

Pięć wyzwań księgowych dla każdego menedżera

Pięć wyzwań księgowych dla każdego mened…

Zagadnienia związane z księgowością zwykle spędzają sen z oczu przedsiębiorców. Podatki, rozliczenia, sprawozdania, limity są...

ELEKTRONICZNY DOWÓD OSOBISTY OD LIPCA 2017

ELEKTRONICZNY DOWÓD OSOBISTY OD LIPCA 20…

Elektroniczny dowód osobisty będzie testowany w maju w Łodzi i Ełku, a w lipcu ma...

Najnowsze oferty

Grafik do współpracy

Grafik do współpracy

W związku z rozwojem poszukujemy do współpracy ZDALNEJ grafika z ciekawym portfolio.Jesteśmy małą agencją reklamową działającą w Wielkopolsce. Prosimy o przesyłanie...

Sylwetki

  • 1
  • 2
  • 3
Joanna Malinowska-Parzydło

Joanna Malinowska-Parzydło

Joanna Malinowska-Parzydło jest mamą dwójki dzieci, która perfekcyjnie łączy pracę z życiem prywatnym.

Olga Kozierowska

Olga Kozierowska

Od dziecka jest związana ze sceną. W dzieciństwie bardziej interesowała ją muzyka, obecnie występuje jako bizneswoman, dziennikarka oraz trener biznesu...

Niedoskonała mama - Marta Szyszko

Niedoskonała mama - Marta Szyszko

Magda Stawska, czyli kobieta z misją, jaką jest osiągać i realizować swój potencjał. Praktyk i teoretyk zarządzania, doświadczona menedżerka z...

Rolnicze newsy

  • 1
  • 2
  • 3
POMOC W ZATRUDNIANIU PRACOWNIKÓW SEZONOWYCH W ROLNICTWIE DZIĘKI DYREKTYWIE UNIJNEJ

POMOC W ZATRUDNIANIU PRACOWNIKÓW SEZONOW…

Dyrektywa o pracownikach sezonowych ma pomóc w zatrudnianiu osób z państw trzecich, głównie z Ukrainy...

OD 1 LUTEGO 2017 KREDYTY DLA ROLNIKÓW DO 250 MLN ZŁ

OD 1 LUTEGO 2017 KREDYTY DLA ROLNIKÓW DO…

Od 1 lutego 2017 roku rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych, mogą starać...

ROLNICY BĘDĄ MOGLI SPRZEDAWAĆ WŁASNE PRODUKTY - USTAWA PODPISANA

ROLNICY BĘDĄ MOGLI SPRZEDAWAĆ WŁASNE PRO…

Od 1 stycznia 2017 roku rolnicy będą mogli legalnie sprzedawać wytworzone przez siebie produkty. Ustawa...

copyrights