Jedyne takie miejsce dla MŚP w polskim internecie!

StartupNEWS

Katalizator Rozwoju Firmy to wsparcie  mentoringowe, szkoleniowe i doradcze dla początkujących przedsiębiorców, którzy chcąc otworzyć własną firmę, a dla najlepszych korzystających ze wsparcia Youth Business Poland w 2017 r. przewidziana jest nagroda w wysokości 60 tys. zł, którą będzie można przeznaczyć na rozwój firmy. Cały projekt będzie realizowany przez Youth Business Poland we współpracy z firmą Accenture i Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Projekt rozpoczyna się na początku maja 2017 roku, a zgłoszenia przyjmowane będą do 20 kwietnia 2017 r. Do projektu zakwalifikowanych zostanie 16 zmotywowanych osób chcących otworzyć własny biznes. Każdy uczestnik projektu otrzyma 6 miesięczne kompleksowe wsparcie w rozwoju firmy.

Katalizator Rozwoju Firmy to projekt, w ramach którego uczestnicy będą mogli skorzystać z 6-miesięcznego wsparcia Mentorów YBP, warsztatów biznesowych i indywidualnego doradztwa z zakresu prawa, księgowości oraz finansów. Projekt poprzez proces szkoleniowy będzie mógł stworzyć grupę ludzi, którzy zaczną się wspierać i motywować do dalszej pracy. Wsparcie Mentora jako doświadczonego Przedsiębiorcy, Menadżera wyższego szczebla, będzie obejmowało okres 6 miesięcy, i będzie polegało na regularnych spotkaniach wspierających Mentee w rozwoju firmy.

Do projektu mogą zgłosić się osoby, które są na początku swojej drogi z przedsiębiorczością, mają gotową koncepcję produktu/usługi lub już testują go na rynku.

Projekt zakłada ogranicznik wiekowy tj. 18-35 lat, tłumacząc to tym, że w tym przedziale wiekowym bezrobocie i emigracja zarobkowa jest najwyższa. Firma nie musi być zarejestrowana, można to zrobić podczas udziału w projekcie, natomiast nie powinna być zarejestrowana dłużej niż 3 lata. Dodatkowo jeśli firma działa odpowiedzialnie, jest ekologiczna lub rozwiązuje problemy społeczne, to może otrzymać dodatkowe punkty przy rekrutacji.

Celem projektu jest pomoc w rozwoju własnej firmy dla 16 osób i stworzenie przez nich nowych miejsc pracy. Rekrutacja do projektu trwa do 20 kwietnia 2017.


Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: http://ybp.org.pl/krfvi/. Inicjatywa realizowany jest dzięki wsparciu partnera strategicznego firmy Accenture i Banku Gospodarstwa Krajowego. Youth Business Poland jest częścią Youth Business International, sieci programów działających pod auspicjami Fundacji Księcia Karola, która wspiera przedsiębiorczość w 46 krajach świata. Youth Business Poland organizowany jest w Polsce przez Fundację Inkubator Technologiczny.

czwartek, 30 marzec 2017 14:13

AIRHELP W POLSCE

Gdański AirHelp to jeden z międzynarodowych startupów powstały w 2013 roku w USA, rozwijający się w oparciu o innowacje technologiczne, którego część z mechanizmów i rozwiązań wypracowywanych jest w Polsce. Firma zatrudnia 450 osób, a w tym roku planuje zwiększyć zatrudnienie do 600. Głównym celem spółki AirHelp jest pomoc pasażerom w uzyskaniu rekompensaty w przypadku opóźnienia, odwołania lotu lub odmowy wejścia na pokład. W marcu 2017 roku spółka uruchomiła pierwszego na świecie robota-prawnika, działającego na zasadzie sztucznej inteligencji.

Firma od momentu powstania pomogła już ponad 2 mln pasażerom na całym świecie i otworzyła swoje przedstawicielstwa w 20 krajach. Nowo stworzony robot-prawnik o imieniu Herman, został zaprojektowany w celu usprawnienia procesu ubiegania się u przewoźnika o rekompensaty za utrudnienia w lotach. Po złożeniu wniosku Herman w ciągu sekundy analizuje najważniejsze dane podpowiadając najszybszą i najkorzystniejszą dla klienta drogę prawną

Zespół prawników i inżynierów AirHelp przetestował robota-prawnika na 35 000 postępowaniach sądowych w prawie 30 krajach i 30 różnych jurysdykcjach. Dzięki temu Herman bezbłędnie podpowie na przykład gdzie ubiegać się o odszkodowanie Polakowi, który leciał z Paryża do Berlina, korzystając z usług węgierskiego przewoźnika.

AirHelp został umieszczony przez internetowy  magazyn podróżniczy Skift na liście „Top Travel Startups to Watch in 2017”.

piątek, 10 marzec 2017 06:52

POLSKI STARTUP ZDIAGNOZUJE ZABURZENIA SNU

7 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej otrzymał startup Intelclinic w ramach programu Horyzont 2020. Dzięki dofinansowaniu Intelclinic wprowadzi na rynek pierwsze na świecie urządzenie do diagnostyki bezdechu sennego.

Spółka Intelclinic przeprowadzi badania kliniczne i na ich podstawie wyprodukuje urządzenie, którego zadaniem będzie automatyczna diagnostyka zaburzeń snu. Projekt przewidziany jest na dwa lata, po jego zakończeniu zaplanowana jest komercjalizacja produktu.

Intelclinic to jedyna firma z Polski, która otrzymała grant w styczniowym rozdaniu Fazy 2 SME Instrument w ramach programu Horyzont 2020. To największy w historii Unii Europejskiej program wsparcia finansowego rozwoju innowacji i badań naukowych. W budżecie programu na lata 2014-2020 przeznaczono 80 mln euro. Do tej pory do Unii Europejskiej wpłynęło ponad 19 tys. wniosków o dofinansowanie.

piątek, 03 luty 2017 12:43

PRZYJACIELE POLSKIEJ GOSPODARKI

Nagrodę “Przyjaciela polskiej gospodarki”  przyznawaną przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji (WPHI) odebrała amerykańska firma inżynieryjna CH2M oraz krakowska Brainly, mająca też siedzibę w Nowym Jorku.

Jedno z wyróżnień otrzymałą firma CH2M, któa zajmuje się pro­jek­to­wa­niem roz­wią­zań in­ży­nie­ryj­nych. W 2016 roku stwo­rzy­ła 900 no­wych miejsc pracy, a także Cen­trum usług wspól­nych w Kra­ko­wie.

Krakowska firma Brainly to największy na świecie edukacyjny portal społecznościowy dla uczniów. Ma mie­sięcz­nie 80 mln użyt­kow­ni­ków w ponad 35 kra­jach. Zadaniem firmy jest bezpłatna pomoc w roz­wią­zy­wa­niu pro­ble­mów zwią­za­nych z nauką, w tym zadań do­mo­wych.

Pol­sko-ame­ry­kań­ska gala biz­ne­su to wydarzenie mające na celu uho­no­ro­wa­nie pol­skie­go biz­ne­su dzia­ła­ją­ce­go na ame­ry­kań­skim rynku, oraz ame­ry­kań­skich in­we­sto­rów, któ­rzy w sposób szczególny za­słu­ży­li się Pol­sce.

czwartek, 02 luty 2017 13:15

NEXBIO W WALCE O MILION

NEXBIO to startup, którego głównym celem jest opracowanie nowatorskich metod wykrywania chorób roślin. Model NEXBIO  oparty jest o wykorzystanie paneli testów genetycznych. Dzięki temu już na wczesnym etapie rozwoju plonów można stosować odpowiednio dopasowane, skuteczne środki ochronne. To rozwiązanie ma na celu ograniczenie stosowanie pestycydów i zwiększenie bezpieczeństwa upraw.

Misją NEXBIO jest stworzenie niedrogiej i spersonalizowanej ochrony roślin, która będzie dostępna dla każdego.

Firma z Lublina będzie reprezentować Polskę w starciu z najlepszymi startupami z całego świata w kolejnej edycji konkursu Chivas The Venture.  Podczas cyklu spotkań i szkoleń mentoringowych w ramach Accelerator Week organizowanym w Wielkiej Brytanii powalczy o nagrodę w wysokości miliona dolarów. Projekt będzie prezentowany wraz z innymi zwycięzcami lokalnych edycii Chivas The Venture z całego świata.

wtorek, 24 styczeń 2017 10:02

STARTUPY CZAS START

start.up.press to nowy projekt Polska Press Grupy dla wszystkich, którzy myślą o wystartowaniu z własną firmą lub już prowadzą startupy.

Polska Press to grupa medialna, która zajmuje się wydawaniem prasy i dzienników regionalnych oraz jest aktywnym graczem na rynku internetowym i rynku nowych technologii. Jej serwisy informacyjne zajmują pierwsze miejsce w badaniach Internetu. Głównym celem Polska Press jest promowanie i wspieranie młodych polskich biznesów, przedsiębiorczości oraz własnych aktywności zawodowych.

Projekt start.up.press skierowany jest dla wszystkich, którzy już działają w biznesie startupowym lub dopiero o tym myślą. W specjalnie przygotowanych poradnikach w formie  wideo będzie można bliżej zapoznać się ze światem startupów.

Polski Fundusz Rozwoju jest w trakcie tworzenia zapowiadanej już wcześniej platformy finansowania innowacji, na którą została przeznaczona kwota ok. 2,8 mld zł.

System działania będzie dość prosty.  Polski Fundusz Rozwoju ogłosi konkurs na pośredników finansowych tj. fundusze venture capital czy aniołowie biznesu. Pierwszy z funduszy – ma dysponować kwotą 782 mln zł, która rozdysponowana zostanie w ciągu najbliższych czterech lat. O wyborze najbardziej perspektywicznych konceptów zadecydują pośrednicy finansowi. Pieniądze mają za zadanie wesprzeć małe i średnie przedsiębiorstwa w początkowych fazach rozwoju i pomóc im wprowadzić na rynek nowatorskie pomysły biznesowe. Finansowanie będzie udzielane na podstawie zaprezentowanego przez przedsiębiorców biznesplanu. One również będą mieć wkład w cały proces inwestycyjny. Zaproponowano następujący układ: PFR Starter FIZ zagwarantuje maksymalnie 80 proc. inwestycji, minimum 20 proc. ma pochodzić właśnie od inwestorów prywatnych. Pojedynczy projekt będzie natomiast mógł otrzymać od 200 tys. do 3 mln zł.

Nabór na pierwszych pośredników finansowych wraz z ogłoszeniem finalnej dokumentacji zasad naboru rozpocznie się 30 stycznia i potrwa do 28 lutego 2017 r. Aplikowanie będzie odbywało się tylko elektronicznie poprzez platformę internetową, która zostanie udostępniona na stronie internetowej PFR Ventures.

Z początkiem 2017 roku ruszył nabór dla pomysłodawców gotowych opracować i rozwinąć nowoczesne produkty lub usługi z takich dziedzina jak: chemia, biotechnologia oraz technologia informatyczna i komunikacyjna. 

Poznański Park Naukowo - Technologiczny powstał przy udziale osób związanych z chemią i w tym kierunku był rozwijany. Posiada specjalistyczne centra badawcze i odpowiednią aparaturę. Dysponuje własnym data center i posiada zespół specjalistów IT, który może pomóc w rozwoju młodych spółek ICT.

PPNT czeka na zgłoszenia wszystkich przedsiębiorców i naukowców, którzy planują prowadzenie własnego biznesu w zakresie zupełnie nowego rozwiązania i w tym celu poszukują inwestora.

Strona 1 z 3

Zapisz się do newslettera

Zapisz się i bądź na bieżąco. Atrakcyjne oferty usług i produktów. Lokalne wydarzenia, eventy, newsy!
*Podając swój email wyrażasz zgodę na przetwarzanie udostępnionego adresu na cele wysyłki wiadomości informacyjnych o promocjach, ofertach oraz aktualności na www.portalu-msp.pl

Aktualności

  • 1
  • 2
  • 3
NESTLE PRZENOSI FABRYKĘ DO POLSKI

NESTLE PRZENOSI FABRYKĘ DO POLSKI

Szwajcarski koncern Nestle, a dokładnie jego brytyjska filia poinformowała, że zlikwiduje około 300 miejsc pracy...

Pięć wyzwań księgowych dla każdego menedżera

Pięć wyzwań księgowych dla każdego mened…

Zagadnienia związane z księgowością zwykle spędzają sen z oczu przedsiębiorców. Podatki, rozliczenia, sprawozdania, limity są...

ELEKTRONICZNY DOWÓD OSOBISTY OD LIPCA 2017

ELEKTRONICZNY DOWÓD OSOBISTY OD LIPCA 20…

Elektroniczny dowód osobisty będzie testowany w maju w Łodzi i Ełku, a w lipcu ma...

Najnowsze oferty

Grafik do współpracy

Grafik do współpracy

W związku z rozwojem poszukujemy do współpracy ZDALNEJ grafika z ciekawym portfolio.Jesteśmy małą agencją reklamową działającą w Wielkopolsce. Prosimy o przesyłanie...

Sylwetki

  • 1
  • 2
  • 3
Joanna Malinowska-Parzydło

Joanna Malinowska-Parzydło

Joanna Malinowska-Parzydło jest mamą dwójki dzieci, która perfekcyjnie łączy pracę z życiem prywatnym.

Olga Kozierowska

Olga Kozierowska

Od dziecka jest związana ze sceną. W dzieciństwie bardziej interesowała ją muzyka, obecnie występuje jako bizneswoman, dziennikarka oraz trener biznesu...

Niedoskonała mama - Marta Szyszko

Niedoskonała mama - Marta Szyszko

Magda Stawska, czyli kobieta z misją, jaką jest osiągać i realizować swój potencjał. Praktyk i teoretyk zarządzania, doświadczona menedżerka z...

Rolnicze newsy

  • 1
  • 2
  • 3
POMOC W ZATRUDNIANIU PRACOWNIKÓW SEZONOWYCH W ROLNICTWIE DZIĘKI DYREKTYWIE UNIJNEJ

POMOC W ZATRUDNIANIU PRACOWNIKÓW SEZONOW…

Dyrektywa o pracownikach sezonowych ma pomóc w zatrudnianiu osób z państw trzecich, głównie z Ukrainy...

OD 1 LUTEGO 2017 KREDYTY DLA ROLNIKÓW DO 250 MLN ZŁ

OD 1 LUTEGO 2017 KREDYTY DLA ROLNIKÓW DO…

Od 1 lutego 2017 roku rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych, mogą starać...

ROLNICY BĘDĄ MOGLI SPRZEDAWAĆ WŁASNE PRODUKTY - USTAWA PODPISANA

ROLNICY BĘDĄ MOGLI SPRZEDAWAĆ WŁASNE PRO…

Od 1 stycznia 2017 roku rolnicy będą mogli legalnie sprzedawać wytworzone przez siebie produkty. Ustawa...

copyrights