Jedyne takie miejsce dla MŚP w polskim internecie!

10 porad kobiet sukcesu, które pomogą ci zrobić karierę

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Chcesz zostać kobietą przedsiębiorczą, poprowadzić własny biznes lub mieć kontrolę nad własną karierą? Mamy dla Ciebie kilka porad, które mogą pomóc Ci stać się kobietą sukcesu.

Po pierwsze, wstawaj wcześnie! Michelle Gass, prezes Starbucksa, codziennie wstaje o 4: 30 i rozpoczyna dzień od jogginu. Szefowa Avonu budzi się o piątej rano. Redaktor naczelna "Vogue'a", Anna Wintour, stawia się na korcie tenisowym każdego dnia przed godziną szóstą, żeby pograć przed pracą. Każda z nich rozpoczyna swój dzień w przytupem, dzięki czemu mają więcej energii i chęci do pracy.

Po drugie, częściej negocjuj podwyżkę! Kobiety często boją się o nią prosić i negocjować, w przeciwieństwie do mężczyzn. Efektem tego jest pogłębianie się różnicy w zarobkach obu płci.

Po trzecie, deleguj obowiązki. To bardzo ważne, abyś dzieliła pracę pomiędzy innych współpracowników. Jako kierownik, musisz jednak nadzorować ich działania. Nie bierz wszystkiego na swoje barki, bo z czasem nadmiar obowiązków zacznie Cię przytłaczać, a co za tym idzie – praca stanie się mniej efektywna.

Po czwarte, dobieraj sobie mentorów. Sama ich sobie wyznaczaj i wykorzystuj ich możliwości. Jeżeli spotkasz na swojej drodze taką osobę, nawiąż z nią kontakt, stwórz relację. Wraz z upływem czasu, kiedy nadarzy się odpowiednia chwila, poproś o polecenie.

Po piąte, bądź ciekawa świata! Musisz pozostać otwarta i ciekawa na nowości, być zawsze gotową do nauki i adaptacji nowych warunków.

Po szóste, słuchaj uważnie. Nie ignoruj swoich współpracowników i tego co mają do powiedzenia. Jeżeli jesteś w stanie przyjmować różnorakie informacje,twoje wnioski będą bardziej kompleksowe.

Po siódme, wyznacz sobie cele. Zawsze przygląda się rozwojowi swojej kariery, zadając następujące pytania: "Gdzie byłam?", "Gdzie jestem teraz?", "Gdzie zmierzam i w jaki sposób tam dotrę?". Wyznaczaj sobie cele długoterminowe i konsekwentnie realizuj zadania, które pozwolą Ci go osiągnąć. 

Po ósme, bądź odważna. Przede wszystkim musisz zdać sobie sprawę z tego, czego pragniesz i zacząć podążać za celem. A to wymaga odwagi. Nie bój się stawiać czoła swoim przełożonym, dzięki temu tylko im zaimponujesz!

Po dziewiąte, przyzwyczaj się do słowa „nie”. Naucz się asertywności. Czasami sama usłyszysz "nie", czasami to ty będziesz musiała odmówić. To bardzo trudna umiejętność, ale pomaga w odniesieniu sukcesu.

Po dziesiąte, bądź uparta! Prawda jest taka, że w drodze na szczyt poniesiesz tysiące porażek, ale w końcu go osiąga. Sukces wymaga, zatem upartości, wytrzymałości oraz cierpliwości.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się i bądź na bieżąco. Atrakcyjne oferty usług i produktów. Lokalne wydarzenia, eventy, newsy!
*Podając swój email wyrażasz zgodę na przetwarzanie udostępnionego adresu na cele wysyłki wiadomości informacyjnych o promocjach, ofertach oraz aktualności na www.portalu-msp.pl

Aktualności

  • 1
  • 2
  • 3
Radosnych Świąt Wielkanocnych

Radosnych Świąt Wielkanocnych

Radosnych, spokojnych, rodzinnych Świąt Wielkanocnych!

Wyższy podatek od zagranicznych dochodów

Wyższy podatek od zagranicznych dochodów

Od stycznia 2021 zmieniają się zasady rozliczenia dochodów uzyskiwanych w państwach, w których zgodnie z...

E-wizyta dla osób zainteresowanych emeryturami i rentami międzynarodowymi

E-wizyta dla osób zainteresowanych emery…

Od listopada 2020 roku petenci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mają możliwość umówienia e-wizyty. Jest to spotkanie...

Najnowsze oferty

Grafik do współpracy

Grafik do współpracy

W związku z rozwojem poszukujemy do współpracy ZDALNEJ grafika z ciekawym portfolio.Jesteśmy małą agencją reklamową działającą w Wielkopolsce. Prosimy o przesyłanie...

Sylwetki

  • 1
  • 2
  • 3
Joanna Malinowska-Parzydło

Joanna Malinowska-Parzydło

Joanna Malinowska-Parzydło jest mamą dwójki dzieci, która perfekcyjnie łączy pracę z życiem prywatnym.

Olga Kozierowska

Olga Kozierowska

Od dziecka jest związana ze sceną. W dzieciństwie bardziej interesowała ją muzyka, obecnie występuje jako bizneswoman, dziennikarka oraz trener biznesu...

Magda Stawska - zawód to jej pasja

Magda Stawska - zawód to jej pasja

  Magda Stawska, czyli kobieta z misją, jaką jest osiągać i realizować swój potencjał. Praktyk i teoretyk zarządzania, doświadczona menedżerka z...

Rolnicze newsy

  • 1
  • 2
  • 3
NABÓR wniosków o premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej.

NABÓR wniosków o premie na rozpoczęcie d…

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła, że od 15.10.2018 do 13.11.2018 można składać wniosek na...

Przez zakaz handlu w niedzielę rolnicy nie mogą sprzedawać plonów!

Przez zakaz handlu w niedzielę rolnicy n…

Zakaz handlu w niedzielę objął także rolników. Swoich zbiorów w ten dzień nie mogą sprzedawać...

Nowa reforma systemu rolnictwa - Plan na bardziej ekologiczną żywność

Nowa reforma systemu rolnictwa - Plan na…

Reforma rolnictwa ekologicznego w UE spowodowała ujednolicenie przepisów, z których niektóre wprowadzono ponad 20 lat...