×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 863.
Wydrukuj tę stronę
czwartek, 13 sierpień 2015 00:00

IV Bieg Charytatywny Fundacji Tesco Dzieciom

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Tym razem Twoje bieganie nie tylko poprawi Twoją kondycję i zdrowie, ale również może pomóc pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie-Prokocimiu. We wrześniu ruszy kolejna edycja Biegu Charytatywnego zorganizowanego przez sieć sklepów Tesco.

Są trzy dystanse biegów: rodzinny o długości 3,5 km, profesjonalny – 10 km oraz 100-metrowy bieg na szpilkach, także nawet jeśli ktoś niespecjalnie lubuje się w tej dyscypliniesportowej, ale lubi pomagać – z pewnością znajdzie coś dla siebie. Dochód z wydarzenia zostanie przekazany na wyposażenie Szpitala Oddziału Ratunkowego w Krakowie. Do tej pory dzięki tej inicjatywie na rzecz szpitala zostało przekazane ponad 270 tys. zł!

Warunkiem uczestnictwa jest internetowa rejestracja lub zapis w Biurze Zawodów na Błoniach. Dorośli są zobligowani do zapłaty zależnej od rodzaju biegu, jednak dzieci i młodzież mogą startować w zawodach bezpłatnie. Każdy uczestnik otrzyma mały upominek oraz pamiątkową koszulkę, natomiast najlepsi dostaną nagrody rzeczowe. Jednak to nie wynik jest najlepszy, lecz pomoc chorym dzieciom.

Poza zawodami są przewidziane także inne atrakcje. Dla dzieci zostaną zorganizowane gry i zabawy, dla całych rodzin – wielkie grillowanie! Wszyscy uczestnicy będą mogli wziąć udział w loterii fantowej oraz nauczyć się pierwszej pomocy. O atrakcje dla dzieci zatroszczą się wolontariusze z krakowskich przedszkoli – z „Kangurowego Przedszkola” oraz „Słonecznego Wzgórza”. Przewidziane są również zawody dla tych najmniejszych, którzy raczkując będą mogli się ścigać na specjalnie przygotowanej macie.

W Bieg Charytatywny co roku angażuje się wiele osób i firm. Jest to inicjatywa, która sprawi, że uśmiechy zagoszczą na twarzach najmłodszych pacjentów szpitala, ale również i u dzieci, które wezmą udział w wydarzeniu.

Dorota KAWA

Artykuły powiązane