Jedyne takie miejsce dla MŚP w polskim internecie!

Marka sukcesu

Projekt "Marka Sukcesu" powstał z myślą o małych i średnich firmach, które zamierzają wdrożyć nowe marki na rynek, pragną zwiększyć motywację pracowników, ograniczyć koszty, usprawnić politykę marketingową firmy, odświeżyć wizerunek czy też znaleźć rzetelne i profesjonalne wsparcie w dłuższej perspektywie ze strony doradcy biznesu.

Przesłankami, które zmotywowały pomysłodawcę do rozpoczęcia prac nad programem były:

Trudna sytuacja rynkowa - kryzys i jego konsekwencje dla małych i średnich firm, które, aby przetrwać muszą ograniczać zatrudnienie, produkcję, wydatki oraz szukać niestandardowych sposobów promocji. Program ma na celu szukanie innych rozwiązań radzenia sobie w kryzysie.

Niski poziom obsługi ze strony wielu firm doradczych oraz wysokie koszty realizacji powierzonych zadań - małe i średnie firmy podchodzą sceptycznie do agencji marketingowych tylko dlatego, że powstaje ich coraz więcej, a poziom obsługi spada. Na kampanie reklamowe firmy przeznaczają ogromne pieniądze, a efekty są niewidoczne, gdyż założone w działaniach cele nie są w 100% spójne z potrzebami, potencjałem i możliwościami. Dodatkowo przygotowywane kreacje nie wyróżniają się wśród konkurencji, a realizowane akcje opierają się na "szablonach".

Brak spójności między działami marketingu i sprzedaży - w wielu firmach komunikacja i współpraca między osobami z działów sprzedaży i marketingu jest utrudniona ze względu na brak konkretnych zasad, narzędzi działań, budżetu. Celem projektu jest wskazanie właściwych "dróg" porozumienia i ustalenie wspólnych priorytetów i ich realizacji.

Niewykorzystany potencjał ludzki - w małych i średnich firmach drzemie ogromny ludzki potencjał, który odpowiednio zarządzany może śmiało konkurować z największymi przedsiębiorstwami. Systematyczne szkolenia, coaching, konferencje, rozmowy oceniające i wiele innych działań może sprzyjać rozwojowi najcenniejszego z zasobów - ludzi.

Nieefektywne wykorzystanie potencjału marki - pomysłowość i przedsiębiorczość w wykonaniu małych i średnich firm jest motorem gospodarki, niejednokrotnie jednak nieumiejętnie prowadzonym. Wsparcie w realizacji założeń strategicznych to rola Opiekuna Marki.

Brak Opiekunów Marki wewnątrz firmy - brak stanowisk specjalistów ds. PR/ marketingu, koordynatora sprzedaży to często zjawisko w małych i średnich firmach. W tym miejscu pojawia się Opiekun Zewnętrzny, który w przeciwieństwie do innych doradców tego pokroju jest zainteresowany poznaniem firmy szczegółowo od wewnątrz i zaproponowaniem najlepszych rozwiązań, ale w racjonalnej cenie.

Rosnąca konkurencja - firmy muszą się wyróżniać na rynku, by zyskać nie tylko zaufanie Klientów, ale i kontrahentów. W dobie kryzysu mimo wszystko zyskuje jakość, ludzie poszukują stabilnych i racjonalnych cenowo rozwiązań, które będę im służyć na dłużej. Praca opiekuna marki ma właśnie taki charakter.

Możliwość wykorzystania jakościowych efektów skali - program opiera się na współpracy małych i średnich przedsiębiorstw z małym przedsiębiorcą, który wykorzystując ambitne i zaangażowane firmy może świadczyć usługi w sposób kompleksowy, na najwyższym poziomie i w atrakcyjnej cenie.

PARTNERAMI PROGRAMU są: Sucholeski Magazyn Mieszkańców Gmin, Express - Dziennikarska Agencja Usługowa, TU Naramowice, Martvision, Widzialni.pl, Kreacja Artystyczna .

Podkreślenie jakości i rzetelności w biznesie - obecnie w biznesie często zapomina się o tych sformułowaniach, projekt ma na celu "podkreślenie" ich roli w budowaniu marki sukcesu.

"MARKA SUKCESU" to program rozwoju dla MAŁYCH I ŚREDNICH przedsiębiorstw oparty na trzech kluczowych zasadach:

KOMPLEKSOWOŚĆ MOŻE IŚĆ W PARZE Z JAKOŚCIĄ,

WSPÓŁPRACĘ W BIZNESIE MOŻNA OPRZEĆ NA ZAUFANIU,

MNIEJSZE NIE ZNACZY SŁABSZE.

Więcej w tej kategorii: Medika Card »

Zapisz się do newslettera

Zapisz się i bądź na bieżąco. Atrakcyjne oferty usług i produktów. Lokalne wydarzenia, eventy, newsy!
*Podając swój email wyrażasz zgodę na przetwarzanie udostępnionego adresu na cele wysyłki wiadomości informacyjnych o promocjach, ofertach oraz aktualności na www.portalu-msp.pl

Aktualności

  • 1
  • 2
  • 3
Uproszczony wniosek o odroczenie terminu płatności składek/zawieszenie spłaty umowy o rozłożenie zadłużenia na raty/ zawieszenie spłaty umowy o odroczeniu terminu płatności składek na 3 miesiące

Uproszczony wniosek o odroczenie terminu…

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom  klientów a także w związku z opinią Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów...

Elektroniczna baza podatników VAT

Elektroniczna baza podatników VAT

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o podatku VAT, która zakłada stworzenie jednej głównej bazy podatników VAT...

Innowacja zwycięża w II edycji Konkursu …

  Przed zachodniopomorskimi przedsiębiorcami pojawia się unikalna szansa na nowoczesną kampanię promocyjno-wizerunkową i nawiązanie międzynarodowych kontaktów...

Najnowsze oferty

Grafik do współpracy

Grafik do współpracy

W związku z rozwojem poszukujemy do współpracy ZDALNEJ grafika z ciekawym portfolio.Jesteśmy małą agencją reklamową działającą w Wielkopolsce. Prosimy o przesyłanie...

Sylwetki

  • 1
  • 2
  • 3
Joanna Malinowska-Parzydło

Joanna Malinowska-Parzydło

Joanna Malinowska-Parzydło jest mamą dwójki dzieci, która perfekcyjnie łączy pracę z życiem prywatnym.

Olga Kozierowska

Olga Kozierowska

Od dziecka jest związana ze sceną. W dzieciństwie bardziej interesowała ją muzyka, obecnie występuje jako bizneswoman, dziennikarka oraz trener biznesu...

Agnieszka Czmyr-Kaczanowska i Joanna Gotfryd - Mamy pracujące

Agnieszka Czmyr-Kaczanowska i Joanna Got…

Te dwie przedsiębiorcze kobiety znają się już ponad 15 lat, a od 4 prowadzą wspólnie popularny portal. Ich celem było...

Rolnicze newsy

  • 1
  • 2
  • 3
NABÓR wniosków o premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej.

NABÓR wniosków o premie na rozpoczęcie d…

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła, że od 15.10.2018 do 13.11.2018 można składać wniosek na...

Przez zakaz handlu w niedzielę rolnicy nie mogą sprzedawać plonów!

Przez zakaz handlu w niedzielę rolnicy n…

Zakaz handlu w niedzielę objął także rolników. Swoich zbiorów w ten dzień nie mogą sprzedawać...

Nowa reforma systemu rolnictwa - Plan na bardziej ekologiczną żywność

Nowa reforma systemu rolnictwa - Plan na…

Reforma rolnictwa ekologicznego w UE spowodowała ujednolicenie przepisów, z których niektóre wprowadzono ponad 20 lat...