1. Nazwa pliku z CV.
Większość podpisuje swój plik po prostu CV, Curriculum Vitae, mojeCV, CV2 itp. Rekruterzy codziennie widzą setki tak zatytułowanych plików. Warto więc nazwać go wg wzoru: Imię_Nazwisko_Stanowisko_CV aby brzmiał bardziej profesjonalnie.
2. Dane osobowe
Jeżeli aplikujesz o miejsce pracy w Polsce, możesz spokojnie usunąć z CV następujące informacje: płeć, wiek, obywatelstwo, miejsce urodzenia, stan cywilny. Nie ma obowiązku również zamieszczać daty urodzenia, chociaż warto ją zostawić. Pozostałe dane nie mają żadnego znaczenia dla rekrutera.
3. Języki
Możesz spokojnie nie wpisywać w tej rubryce języka polskiego jako ojczystego, dla rekrutera jest to oczywiste. Usuń również te, których od lat już się nie uczysz. Pozostaw jedynie te języki, w których jesteś w stanie się porozumiewać przynajmniej w stopniu komunikatywnym.
4. Adresy firm
Podwanie adresów firm, w których pracowałeś, jest niestety częstym błędem. Prawda jest taka, że nie ma to żadnego znaczenia dla rekrutera, w przeciwieństwie do Twoich osiągnięć, które mógłbyś wpisać w miejsce adresu.
5. Cele
Jeżeli w Twoim CV znajduje się sekcja „cele zawodowe”, usuń z niej oklepane slogany typu: „Moim celem jest rozwój i praca, która da mi satysfakcję”. Rekruter czyta setki podobnych sformułować każdego dnia. Pomyśl o czymś, co Cię wyróżni.
Źródło: https://www.student.pl/aktualnosci/porady-dla-studentow/7-elementow-ktore-warto-usunac-z-cv