Jedyne takie miejsce dla MŚP w polskim internecie!

piątek, 04 wrzesień 2015 00:00

OC najemcy nieruchomości

Napisała
Oceń ten artykuł
(10 głosów)

Prowadząc działalność gospodarczą, rzadko dysponujemy swoim własnym lokalem, który możemy wykorzystać na potrzeby biurowe. Często decydujemy się na wynajem powierzchni biurowej. Przy podpisywaniu umowy najmu, pojawia się kwestia polisy OC najemcy. Klienci często podchodzą do niej z brakiem zrozumienia, traktując ją jako zbędny wydatek. Jednak zastanawiając się dłużej, można wskazać wiele zalet zawarcia polisy OC najemcy.

Głównie chroni ona kieszeń Najemcy przed niespodziewanymi wydatkami, np. koniecznością naprawienia szkody w wyniku zalania. Zalanie będzie naszym przykładem, wskazującym na sensowność posiadania polisy OC najemcy.

Najemca ubezpiecza przede wszystkim ryzyko wystąpienia szkody, która może wystąpić gdy dojdzie do zalania wynajmowanej powierzchni, ale także możemy zalać firmy wynajmujące powierzchnie biurowe obok nas lub piętro niżej. Straty ponoszą wówczas tak naprawdę trzy strony: Wynajmujący, Najemca oraz inne osoby lub firmy poszkodowane przez zaistniałe zdarzenie.

Wynajmujący, stosując w umowie zapis, że wymaga zawarcia polisy OC przez Najemcę, nie czyni mu krzywdy. Najemca, ponosząc jedynie koszty składki, będzie zabezpieczony przed regulowaniem ogromnych kosztów naprawy wyrządzonej szkody. Natomiast Wynajmujący będzie kontaktował się w sprawie rozliczenia szkody ze wskazanym Towarzystwem Ubezpieczeniowym.

Polisa OC najemcy chroni w przypadku winy zawinionej przez Najemcę. Oznacza to, że gdy przyczyną wystąpienia szkody są zdarzenia losowe, na które Najemca nie miał wpływu lub nie mógł im zapobiec, kwestia naprawy szkody jest po stronie Wynajmującego.

Ponadto, Najemca:

- jest objęty ochroną ubezpieczeniową za szkody wyrządzone również przez zatrudnionych pracowników,

- w rozmowie z doradcą może dopasować zakres ubezpieczenia i składkę do swoich możliwości,

- może rozłożyć płatność składki za polisę na raty,

- może rozszerzyć posiadaną polisę o dodatkowe ryzyka jak np. OC za szkody wyrządzone osobom trzecim przez podwykonawców lub OC za szkody w rzeczach znajdujących się w pieczy, pod dozorem lub kontrolą osób objętych ubezpieczeniem.

Najemco – jeśli nadal twierdzisz, że nie stać Ciebie na polisę, pomyśl czy stać Ciebie na koszty jakie poniesiesz w wyniku zalania biura lub wyrządzenia szkody sąsiadom. Nigdy nie wiesz co może zostać zalane. Być może wystarczy odmalować ściany… a być może zniszczeniu ulegnie sprzęt komputerowy, obrazy, dokumenty, podłoga, ściany, meble. Dlatego warto mieć polisę OC najemcy.

Dodatkowe informacje

  • Kategorie: Ubezpieczenia

Ewa Jędrzejczyk – od 5 lat prowadzi Multiagencję Ubezpieczeniową. Na co dzień pomaga w zabezpieczaniu przyszłości i określaniu potrzeb ubezpieczeniowych. Zawód umożliwił jej poznanie wielu ludzi, bez których nie byłaby w tym miejscu, w którym teraz jest. Wie, jak istotne jest doskonalenie własnych umiejętności zwłaszcza w branży, która aktywnie się rozwija i wymaga podnoszenia kwalifikacji. Chętnie dzieli się już zdobytą wiedzą z osobami planującymi rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się i bądź na bieżąco. Atrakcyjne oferty usług i produktów. Lokalne wydarzenia, eventy, newsy!
*Podając swój email wyrażasz zgodę na przetwarzanie udostępnionego adresu na cele wysyłki wiadomości informacyjnych o promocjach, ofertach oraz aktualności na www.portalu-msp.pl

Aktualności

  • 1
  • 2
  • 3
Elektroniczna baza podatników VAT

Elektroniczna baza podatników VAT

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o podatku VAT, która zakłada stworzenie jednej głównej bazy podatników VAT...

Innowacja zwycięża w II edycji Konkursu …

  Przed zachodniopomorskimi przedsiębiorcami pojawia się unikalna szansa na nowoczesną kampanię promocyjno-wizerunkową i nawiązanie międzynarodowych kontaktów...

Platforma Startowa – Unicorn Hub dobry startup – unicorn hub

Platforma Startowa – Unicorn Hub dobry s…

Platforma Startowa – Unicorn Hub dobry startup – unicorn hub Projekt „Platforma Startowa – Unicorn Hub”...

Najnowsze oferty

Grafik do współpracy

Grafik do współpracy

W związku z rozwojem poszukujemy do współpracy ZDALNEJ grafika z ciekawym portfolio.Jesteśmy małą agencją reklamową działającą w Wielkopolsce. Prosimy o przesyłanie...

Sylwetki

  • 1
  • 2
  • 3
Joanna Malinowska-Parzydło

Joanna Malinowska-Parzydło

Joanna Malinowska-Parzydło jest mamą dwójki dzieci, która perfekcyjnie łączy pracę z życiem prywatnym.

Olga Kozierowska

Olga Kozierowska

Od dziecka jest związana ze sceną. W dzieciństwie bardziej interesowała ją muzyka, obecnie występuje jako bizneswoman, dziennikarka oraz trener biznesu...

Agnieszka Czmyr-Kaczanowska i Joanna Gotfryd - Mamy pracujące

Agnieszka Czmyr-Kaczanowska i Joanna Got…

Te dwie przedsiębiorcze kobiety znają się już ponad 15 lat, a od 4 prowadzą wspólnie popularny portal. Ich celem było...

Rolnicze newsy

  • 1
  • 2
  • 3
NABÓR wniosków o premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej.

NABÓR wniosków o premie na rozpoczęcie d…

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła, że od 15.10.2018 do 13.11.2018 można składać wniosek na...

Przez zakaz handlu w niedzielę rolnicy nie mogą sprzedawać plonów!

Przez zakaz handlu w niedzielę rolnicy n…

Zakaz handlu w niedzielę objął także rolników. Swoich zbiorów w ten dzień nie mogą sprzedawać...

Nowa reforma systemu rolnictwa - Plan na bardziej ekologiczną żywność

Nowa reforma systemu rolnictwa - Plan na…

Reforma rolnictwa ekologicznego w UE spowodowała ujednolicenie przepisów, z których niektóre wprowadzono ponad 20 lat...