Jedyne takie miejsce dla MŚP w polskim internecie!

Wyszukaj

Aktualności

Platforma Startowa – Unicorn Hub
dobry startup – unicorn hub

Projekt „Platforma Startowa – Unicorn Hub” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach osi priorytetowej I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, działania 1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów, Poddziałania 1.1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014–2020

Projekt jest szansą dla pomysłodawców na rozwinięcie własnego biznesu.

Wyselekcjonowane innowacyjne przedsięwzięcia maja szansę na grant w wysokości do 800 tys. zł na wprowadzenie produktu lub usługi na rynek lub też szansę na pozyskanie kapitału prywatnych inwestorów.

W ramach Platformy Unicorn Hub, start-upy poddane zostaną trwającemu do czterech miesięcy programowi inkubacji, mając do dyspozycji szeroki pakiet usług podstawowych (m.in. zapewnienie wsparcia organizacyjnego, przestrzeni do pracy, mentoringu, obsługę księgową, obsługę prawną, doradztwo podatkowe, podstawowe wsparcie marketingowe oraz dostęp do warsztatów z zakresu wystąpień publicznych, przygotowania prezentacji na sesje pitchingowe) oraz szeroki pakiet usług specjalistycznych(m.in. dopracowania modeli biznesowych, weryfikacja pomysłu, możliwości finansowania czy usług rozwojowych niezbędnych do opracowania MVP).

Projekt ma na celu inkubację innowacyjnych pomysłów biznesowych, ze szczególnym uwzględnieniem branż takich, jak: IT / ICT, Medycyna / Zdrowie Publiczne, Smart City / Transport.

Struktura programu inkubacji:

 • Design sprint – inicjacja (1-2 tydzień)
 • Roadmap execution (4 tydzień)
 • Design sprint – follow-up (7 tydzień)
 • Demo day – synergia/dry-run (10 tydzień)
 • Roadmap execution – 2 runda (13 tydzień)

Zapraszamy do składania wniosków inkubacyjnych w trybie ciągłym!

Pomysł biznesowy należy zgłosić poprzez wypełnienie i złożenie formularza zgłoszeniowego udostępnionego przez PARP w Generatorze Wniosków, znajdującym się pod adresem lsi1420.parp.gov.pl. Formularz zgłoszeniowy, po jego formalnym złożeniu w Generatorze Wniosków, zostanie przesłany przez PARP do Fundacji OIC Poland.

Ocena i selekcja pomysłów biznesowych odbywać się będzie cyklicznie, w ramach 8 rund inkubacyjnych, których terminy będą zamieszczane na stronie internetowej unicornhub.pl

platformy startowe        belka unijna

Dodatkowe informacje

 • Branża Badania i rozwój
środa, 23 styczeń 2019 17:12

Wyższe wpływy z VAT, PIT, CIT

Wyniki za 2018 rok są zaskakujące. Wpływy z VAT są wyższe o 12 %, w porównaniu z rokiem 2017. Wyniosły ok. 175 mld zł. Oznacza to wzrost o 18,8 mld zł w porównaniu z 2017 rokiem oraz o 9,6 mld zł więcej niż planowane za 2018 rok.

Wysoki procent wzrostu dotyczy także wpływów z CIT - 35 mld zł na koniec 2018 , co stanowi o 17% więcej niż w 2017 oraz o 8% więcej niż planowany na ten rok wpływ z CIT.

Wzrost płac był powodem wzrostu wpływów z PIT. Dochody też są wyższe o 5 mld niż planowane. Wyniosły ok 60,50 mld zł. To 9% więcej niż planowane na ten rok i 15% więcej niż w 2017 roku.

Łączna wartość wpływów z tych trzech podatków jest wyższa, aż o 17,2 mld. zł. Deficyt dzięki temi jest zdecydowanie niższy, który wyniósł w 2018 roku 10-11 mld. Planowo miał wynieść 41,5 mld zł.

 

 

Żródło:forsal.pl

 

Dodatkowe informacje

 • Branża Finanse, ekonomia
niedziela, 30 grudzień 2018 07:17

Ferie zimowe - daty

Ferie zimowe 2019 już wkrótce!

Poniżej pełen harmonogram zgodnie z informacjami na :www.men.gov.pl

I TURA - 14.01-27.01.2019

województwa: LUBUSKIE, WIELKOPOLSKIE, KUJAWSKO-POMORSKIE, MAŁOPOLSKIE, ŚWIĘTOKRZYSKIE

II TURA - 21.01-03.02.2019

województwa: WARMIŃSKO-MAZURSKIE, PODLASKIE

III TURA - 28.01-10.02.2019

województwa: ZACHODNIOPOMORSKIE, MAZOWIECKIE, DOLNOŚLĄSKIE, OPOLSKIE,

IV TURA - 11.02-24.02.2019

województwa: POMORSKIE, ŁÓDZKIE, ŚLĄSKIE, LUBELSKIE, PODKARPACKIE

Dodatkowe informacje

 • Branża Inne
niedziela, 23 grudzień 2018 06:06

ŻYCZENIA NA BOŻE NARODZENIE - PORTAL MŚP

kartka swieta msp 2018 01

Dodatkowe informacje

 • Branża Doradztwo marketingowe, PR

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii postanowiło podjąć kolejną próbę walki z zatorami płatniczymi, mimo, że kilka wcześniejszych nie przyniosło żadnych rezultatów.
Przygotowano projekt ustawy, które zmieniają niektóre ustawy w celu ograniczenia występowania zatorów. Co ważne powstał on przy konsultacji z przedstawicielami MŚP.


Najważniejsze punkty projektu:

 1. Skrócenie terminu zapłaty przy transakcjach gdzie dłużnikiem jest podmiot publiczny do 30 dni, bez możliwości wydłużenia tego terminu. Wyjątek dotyczy podmiotów leczniczych, tu termin o do 60 dni.
 2. Ustanowienie maksymalnego, 60 dniowego terminu płatności w relacji największe firmy jako dłużnicy, a przedsiębiorstwa z sektora MŚP. W przypadku, gdy w umowie będzie inaczej, zapis ten będzie nieważny na korzyść tego ustawowego.
 3. Wprowadzenie jawnej informacji o terminach płatności stosowanych przez największe firmy, na podstawie dostarczanych przez firmy, do ministra finansów sprawozdań. Ma to na celu pokazanie przedsiębiorstwom MŚP, jaka duża firma jest rzetelna w zakresie terminów płatności i kto szybko reguluje zobowiązania.
 4. Wprowadzenie zapisu, iż narzucanie zbyt długich terminów będzie kwalifikowane jako naruszające konkurencyjność i wykorzystanie przewagi kontraktowej ( w obrocie produktami spożywczymi i rolnymi).
 5. Wprowadzanie kar – duże firmy mogą zapłacić nawet 5% wartości nieuregulowanych w terminie, w danym roku należności dla MŚP.
 6. Możliwość zmniejszenia podstawy opodatkowania, jeśli wierzyciel nie otrzyma zapłaty za towar lub usługę w ciągu 120 dni od terminu płatności. Tę różnicę , będzie musiał doliczyć sobie dłużnik. Po uiszczeniu długi, wierzyciel będzie musiał zwiększyć podstawę opodatkowania zgodnie z datą wpłaty, a dłużnik zrobić korektę.
 7. Zmiana w ustawie dot. VAT - skrócenie w przepisach o VAT terminu na skorzystanie z ulgi ze 150 do 120 dni (byłyby zatem jednolite w podatku dochodowym i VAT).

Niestety nadal pozostaną problemy, takie jak:
- obawa ze zgłoszeniem nieregularnych płatności lub zbyt długich terminów w umowach ze strony firm MŚP
- obawa przed utratą zlecenia


Jakie są realia?

 • Większość firm nie otrzymuje płatności w terminie
 • Duże firmy wymuszają dłuższe terminy płatności i wprowadzają to jako warunek konieczny podpisania umowy


Zobaczymy czy zmiany w ustawach dojdą do skutku.
Naszym zdaniem to dobra droga to zwiększenia płynności finansowej MŚP.

Dodatkowe informacje

 • Branża Administracja
środa, 05 wrzesień 2018 18:09

Rekord w liczbie zakładanych firm

W pierwszym półroczu roku, liczna nowo zarejestrowanych firm była o 47% większa niż tych zlikwidowanych. W tym czasie firmę założyło ponad 193 tysiące  osób w formie spółek, spółdzielni, własnej działalności.
Wzrost z roku na rok – 8,4%.
Został też pobity rekord z I półrocza 2013 roku, kiedy to powstało 181 tys. nowych firm.
Tak jak w 2013 Polacy zakładali działalność , gdyż w związku z kryzysem gospodarczym bardzo ciężko było o zatrudnienie na etacie. Założenie firmy było jedyną szansą na zarobek.
W kolejnych latach było już lepiej, bezrobocie malało, tak jak ilość firm. Aktualnie firmę zakłada wielu młodych ludzi, którzy otrzymują na nią wsparcie finansowe.
Dodatkowe wsparcie dociera od Państwa, które daje możliwość ograniczenia kosztów ZUSU na starcie. Liczymy, że będzie tak dalej i przedsiębiorczość w sektorze MŚP będzie nadal rosła?

Dodatkowe informacje

 • Branża Administracja

W dniach 6-7 września odbędzie się XIV międzynarodowe sympozjum „ Własność intelektualna w innowacyjnej gospodarce. IP w ekosystemie innowacji – strategie ochrony, zarządzanie i komercjalizacja”.  Zaprasza na nie Urząd Patentowy RP.  Spotkanie odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kultury przy ul. Rynek Główny 25 w Krakowie.
Wydarzenie to odbywa się w ramach obchodów 100 - lecia ustanowienia na ziemiach polskich systemu ochrony własności przemysłowej, także powołania Urzędu Patentowego. Patronat honorowy nad obchodami objął Prezydent RP.
Współorganizatorami sympozjum są
Światowa Organizacja Własności Intelektualnej, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz uczelnie: Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska i Politechnika Krakowska.
Tematyka sympozjum będzie dotyczyła zarządzania innowacjami, tworzenia strategii, wsparcie i ochrona procesów komercjalizacji, ze szczególnym naciskiem na MŚP.
Adresatem sympozjum są głównie przedsiębiorcy MŚP, właściciele startupów, przedstawiciele urzędów patentowych Państw członkowskich, pracownicy naukowych uczelni.

Szczegóły wydarzenia na stronie:
https://www.uprp.pl/o-wydarzeniu/Menu09,764,29,index,pl/

 

Dodatkowe informacje

 • Branża Administracja
Strona 1 z 33

Zapisz się do newslettera

Zapisz się i bądź na bieżąco. Atrakcyjne oferty usług i produktów. Lokalne wydarzenia, eventy, newsy!
*Podając swój email wyrażasz zgodę na przetwarzanie udostępnionego adresu na cele wysyłki wiadomości informacyjnych o promocjach, ofertach oraz aktualności na www.portalu-msp.pl

Najnowsze oferty

Grafik do współpracy

Grafik do współpracy

W związku z rozwojem poszukujemy do współpracy ZDALNEJ grafika z ciekawym portfolio.Jesteśmy małą agencją reklamową działającą w Wielkopolsce. Prosimy o przesyłanie...

Sylwetki

 • 1
 • 2
 • 3
Joanna Malinowska-Parzydło

Joanna Malinowska-Parzydło

Joanna Malinowska-Parzydło jest mamą dwójki dzieci, która perfekcyjnie łączy pracę z życiem prywatnym.

Olga Kozierowska

Olga Kozierowska

Od dziecka jest związana ze sceną. W dzieciństwie bardziej interesowała ją muzyka, obecnie występuje jako bizneswoman, dziennikarka oraz trener biznesu...

Agnieszka Czmyr-Kaczanowska i Joanna Gotfryd - Mamy pracujące

Agnieszka Czmyr-Kaczanowska i Joanna Got…

Te dwie przedsiębiorcze kobiety znają się już ponad 15 lat, a od 4 prowadzą wspólnie popularny portal. Ich celem było...