Tu znajdziesz porady portalowych ekspertów podzielone na branże. Możesz również napisać do naszych ekspertów. Pod kazdym artykułem zamieściliśmy specjalny formularz, w którym możesz zadać pytanie. Treść zostanie przekierowana do najbardziej odpowiedniej osoby.
Od stycznia 2021 roku pojawiła się nowa zachęta inwestycyjna, czyli tzw. estoński CIT. Firma, która inwestuje wypracowany zysk i nie wypłaca dywidendy wspólnikom jest zwolniona z podatku dochodowego.Dochodem podlegającym opodatkowaniu jest zysk netto przeznaczony do wypłaty udziałowcom lub akcjonariuszom.
SLIM VAT czyli Simple Local and Modern VAT to nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług, która weszła w życie 1 stycznia 2021 roku. Jest to szereg uproszczeń, będący odpowiedzią na zgłaszane do Ministerstwa Finansów uwagi od przedsiębiorców.
Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę daje stabilność zatrudnienia. Pracodawca dodatkowo musi przestrzegać wielu obowiązków związanych z zawarciem umowy.
Pracownik zatrudniony na podstawie umowy o pracę ma liczne prawa. Oto kluczowe z nich:
Niemal każdy przedsiębiorca, czy to prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, czy też działający w innej formie prawnej, pomimo dochowania wszelkich warunków wynikających z zawartej umowy, spotkał się z sytuacją, w której jego kontrahent znacząco zwlekał z zapłatą wynagrodzenia, np. z tytułu otrzymanej usługi, lub najzwyczajniej z premedytacją w ogóle nie dokonał zapłaty. Niekiedy tego typu sprawy udaje się rozwiązać poprzez uprzejme przypomnienie o bezskutecznym upływie terminu płatności (telefoniczne bądź za pomocą poczty elektronicznej). Niestety, równie powszechne są przypadki, w których kontakt z kontrahentem nagle zupełnie się „urywa” lub też kontrahent wprost oświadcza, że płacić nie będzie, bez podania jakiejkolwiek uzasadnionej przyczyny. W niniejszym artykule wskażę, jakie działania należy podejmować w tego typu sytuacjach i jak skutecznie poradzić sobie z nierzetelnym kontrahentem.
O tym, co wydarzyło się w 2017 r. i co czeka branżę ubezpieczeniową w roku 2018 mówi Michał Kwasek z ANG Spółdzielni.
• Pomimo widma wejścia w życie nowej ustawy o pośrednictwie ubezpieczeniowym, rok 2017 minął w branży głównie pod znakiem działań pozalegislacyjnych.
• Obserwowaliśmy wzmożone działania w sektorze ubezpieczeń medycznych, a także pierwsze kroki w stronę ochrony przed cyberatakami.
• W 2018 r. możemy spodziewać się przede wszystkim bogatszej oferty ubezpieczeń spersonalizowanych.
1. Określ swoje potrzeby, czy bardziej zależy Ci na inwestorze finansowym, który oczekuje tylko zwrotu z inwestycji, czy wolisz nawiązać współpracę z inwestorem strategicznym, który chętnie zwiążę się z przedsiębiorstwem na dłużej.
Wybierając polisę majątkową często otrzymujemy kalkulację, w której pojawia się podział na wartość rzeczywistą i odtworzeniową. Wybranie wartości rzeczywistej lub odtworzeniowej ma swoje bezpośrednie przełożenie na wyliczoną składkę. Z punktu widzenia klienta, który głównie kieruje się ceną, bardziej korzystna jest wartość rzeczywista. Natomiast jeśli klient miał już wypłacane odszkodowanie i wie jak zostało obliczone, na pewno wybierze wartość odtworzeniową. Co wybrać? Przede wszystkim, zapłaćmy za taki produkt, który jest optymalnie dopasowany do naszych potrzeb.
Czym jest wartość odtworzeniowa?