logo portal msp zlote fb500px

Jedyne takie miejsce dla MŚP w polskim internecie!

Wyszukaj

Branża

Co nowego w MŚP?

Serdecznie zapraszamy na wywiad przeprowadzony z Panem Wojciechem Bukalskim, prezesem firmy Polanes sp. z o.o.

Wywiad jest tutaj.

POLANES to  bydgoska firma od wielu lat działająca w segmencie technologii pozyskiwania mleka i systemów żywienia zwierząt inwentarskich.

Oferuje nowoczesne i sprawdzone rozwiązania w zakresie całego cyklu produkcji mleka: od instalacji przewodowych, poprzez hale udojowe i systemy paszowe, aż po kompleksowe zarządzanie stadem. 

www.polanes.eu

 

poniedziałek, 25 grudzień 2023 16:45

Bar dla zwierząt—rewolucja na rynku zoologicznym?

Bar dla zwierząt—rewolucja na rynku zoologicznym?

Od 18 października w CV Osowa w Gdańsku można zawitać do sieci Maxi Zoo. Choć jest to już ich 105 salon w Polsce, ten zdaje się być wyjątkowy. Dlaczego? 

Do tej pory marka słynęła głównie z decyzji o niesprzedawaniu żywych stworzeń. Argumentacja była prosta—firma nie robi tego ze względu na dobro i komfort życia pupili. Zamiast tego postanowili oni prężnie współpracować ze schroniskami, których jest już blisko 100 na liście. 

 

Tym razem Maxi Zoo zaskoczyło wszystkich. Firma postawiła na innowację. W swoim najnowszym sklepie uruchomili oni bezpłatny bar dla czworonogów. Oprócz niego każdy właściciel może też na miejscu zważyć swojego pupila i skorzystać z porad dotyczących karmienia oraz pielęgnacji. 

 

Przedstawiciel marki deklaruje, że taki nowy format będzie obowiązywał od teraz w każdym nowo powstałym punkcie sprzedaży. 

 

źródło: https://www.wiadomoscihandlowe.pl/handel-i-dystrybucja/centra-i-parki-handlowe/siec-maxi-zoo-uruchamia-w-swoich-sklepach-bar-dla-zwierzat-24945

poniedziałek, 25 grudzień 2023 16:29

InPost partnerem potężnego wydarzenia sportowego

InPost partnerem potężnego wydarzenia sportowego

 

Rafał Brzoska ogłosił, że InPost (we Francji działający pod nazwą Mondial Relay) został oficjalnym partnerem Tour de France. Przedsiębiorca zdecydowanie ma powód do dumy, ponieważ ww. wydarzenie sportowe uznawane jest za najpopularniejsze w całej Europie. Nie przesadzimy, jeśli nazwiemy je medialnym kolosem, bowiem gromadzi ono przed telewizorami miliony ludzi!

 

Założyciel i prezes Inpostu nie kryje swojego zadowolenia: dla Grupy InPost Francja jest jednym z najważniejszych rynków, obok Polski, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Włoch. Jesteśmy dumni, że możemy zostać partnerem Tour de France, najważniejszego wyścigu kolarskiego, a zarazem największego corocznego wydarzenia sportowego na świecie. 

 

Trzeba przyznać, że jest to świetny zabieg marketingowy dla firmy InPost. Dzięki takiemu działaniu ma ona możliwość poszerzenia świadomości marki wśród europejskich klientów. To z całą pewnością przełoży się na wzmożone korzystanie usług spółki.

źródło: https://www.wiadomoscihandlowe.pl/logistyka-dla-handlu/inpost-zostal-partnerem-wyscigu-tour-de-france-wlasciciel-paczkomatow-chce-wzmocnic-marke-we-francji-i-nie-tylko-2493827

Jedna z najszybciej rozwijających się sieci handlu spożywczego w Polsce przejmuje drogerię internetową

Sieć supermarketów Dino chce kupić 75% udziałów e-drogerii, która posiada w swojej ofercie mnóstwo produktów kosmetycznych, perfumeryjnych oraz akcesoriów gospodarstwa domowego. Mowa tu o firmie eZebra.pl

 

Komunikat Dino w tej sprawie jest następujący: Cena za udziały w ramach opcji została ustalona jako 25 proc. z kwoty stanowiącej iloczyn wyniku EBITDA eZebra za rok poprzedzający realizację opcji oraz mnożnika 9 w przypadku Opcji Call i 8 w przypadku Opcji Put, w obu przypadkach pomniejszonej o zadłużenie netto eZebra.

 

Wniosek złożony przez Dino wpłynął do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów 19 października. Okazuje się, że ww. sieć supermarketów już od jakiegoś czasu przygotowywała się do takiego działania. Dlatego też prężnie poszukiwali oni specjalistów ds. handlu internetowego. 

Sieć sklepów spożywczych deklaruje, że pomimo nadchodzących zmian jedna rzecz pozostanie bezzmienna—założyciele e-drogerii nadal będą w zarządzie spółki. 

___________________________________

źródło: https://www.wiadomoscihandlowe.pl/rynek-pracy-w-handlu/dino-zainwestowalo-w-e-commerce-zatrzyma-sie-na-branzy-beauty-czy-wejdzie-rowniez-w-sprzedaz-internetowa-zywnosci-2494298

Polska fabryka gumy do żucia w posiadaniu producenta Mentosów i Chupa Chups

Mowa tu o zakładzie znajdującym się w Skarbimierzu, który funkcjonuje od 2008 roku. Oprócz niego Mondelez ma w Polsce jeszcze wiele innych fabryk, np. w Cieszynie, Bielanach Wrocławskich, Jankowicach, Jarosławiu, Płońsku i Tomaszowie Mazowieckim. 

Firma Perfetti Van Melle postanowiła przejąć wytwórnię gum do żucia w Skarbimierzu. Jednym z warunków transakcji postawionych przez Mondelez było utrzymanie miejsc pracy dla 600 zatrudnionych osób. 

Układ przyniesie obopólną korzyść. Prezes Van Melle powiedział: Przejęcie to doskonale wpisuje się w nasz strategiczny cel, jakim jest osiągnięcie pozycji światowego lidera w segmencie gum do żucia. Oczekujemy dalszego wzmocnienia naszego portfolio produktowego, zdolności produkcyjnych, dystrybucji rynkowej i wyników finansowych. Podwoimy naszą wielkość w Ameryce Północnej i zwiększymy nasz zasięg w Europie, obsługując większą liczbę konsumentów naszymi ulubionymi markami. 

 

Mondelez natomiast zapewnia, że sprzedaż fabryki pozwoli mu bardziej skoncentrować się na generowaniu większych przychodów ze sprzedaży innych kategorii słodyczy. Czekolada, ciastka i wypiekane przekąski generują dla Mondelez 80% zysków, gdzie w 2012 roku stanowiły jedynie 59%. 

 

źródło: https://businessinsider.com.pl/biznes/wlasciciel-mentosa-i-chupa-chups-kupil-polska-fabryke-gumy-do-zucia/3s27z5k

Nie ma co ukrywać—wędliny są obecne na stole niemal każdego gospodarstwa domowego. Jak wynika z danych zgromadzonych przez Panel Gospodarstw Domowych GfK, 39% ankietowanych kupuje świeże mięso w sklepach dyskontowych, 33% w sklepach małoformatowych, 18% w supermarketach, a 7% w hipermarketach. 

Co ciekawe, dane zgromadzone przez GfK, jednoznacznie wskazują, że znaczenie marek własnych wędlin zauważalnie rośnie. Obecnie obejmują one 39,4 % rynku. 

Kiedyś klienci kupowali produkty marek własnych ze względu na niższe ceny. Teraz jest to raczej kwestia świadomości konsumentów. To znaczy, że coraz więcej osób nabywa takie artykuły, uważając przy tym, że jakością dorównują one wyrobom marek krajowych producentów.

Co znaczące, wraz ze wzrostem znaczenia marek własnych, wzrosły też ceny ich produktów. W pierwszej połowie wieku wyroby te podrożały bowiem o 21,3%. Z kolei artykuły markowe kosztują o 15,6% więcej.

Suart to nic innego jak tzw. platforma logistyczna. Warto zaznaczyć na wstępie, że firma nie ogranicza się wyłącznie do branży gastronomicznej. Jej zakres działalności jest znacznie szerszy. Suart współpracuje zarówno z restauracjami, jak i branżą e-commerce, firmami zajmującymi się handlem detalicznym, czy sektorem spożywczym. 

 

W ostatnim czasie ww. firma połączyła swoje siły z siecią sklepów budowlanych Bricoman. Dzięki takiej mieszance, klienci ze Szczecina, mogą cieszyć się opcją ekspresowej dostawy asortymentu remontowo-budowlanego. 

 

Dyrektor Bricoman Szczecin, Grzegorz Wierzbicki komentuje sprawę w następujący sposób: Zaczęliśmy myśleć nad rozszerzeniem oferty o usługę szybkich dostaw, ponieważ klienci coraz częściej zgłaszali nam taką potrzebę. Wyróżniło nas to na tle konkurencji, tym bardziej że mogliśmy zaproponować m.in. dostawy bezpośrednio na budowę. Widząc rosnącą popularność usługi i przebieg współpracy ze Stuart nie mamy wątpliwości co do słuszności tej decyzji.

 

Pomysł szybko okazał się strzałem w dziesiątkę. Liczba zamówień stale rośnie. Gdzie leży fenomen połączenia tych dwóch firm? Bez wątpienia jest to oszczędność czasu. Właściciele przedsiębiorstw branży budowlanej nie muszą już oddelegowywać pracowników do sklepu. Szybką dostawę z pewnością docenią też klienci indywidualni, którzy mogą być pewni, że zamówiony przez nich towar dotrze na czas. 

źródło: https://www.handelextra.pl/handel/detal/q-commerce-stuart-dowiezie-zakupy-nawet-bezposrednio-na-budowe-271116

Strona 1 z 55

Zapisz się do newslettera

Zapisz się i bądź na bieżąco. Atrakcyjne oferty usług i produktów. Lokalne wydarzenia, eventy, newsy!
*Podając swój email wyrażasz zgodę na przetwarzanie udostępnionego adresu na cele wysyłki wiadomości informacyjnych o promocjach, ofertach oraz aktualności na www.portalu-msp.pl

Aktualności

  • 1
  • 2
  • 3
Wywiad z Michałem Brzechwą z firmy Brzechwa Sp. z o.o Sp.k.

Wywiad z Michałem Brzechwą z firmy Brzec…

Zapraszamy na wywiad z Michałem Brzechwą - właścicielem marki BRZECHWA - www.brzechwa.com.pl Wywiad znajdziecie tutaj. Brzechwa Sp...

Zmotywowani mieszkańcy kandydują do Rady - Chcą zmian!

Zmotywowani mieszkańcy kandydują do Rady…

  Mieszkańcy chcą zmian i głośno o tym mówią. W tych wyborach samorządowych do Rady Gminy...

Galerie handlowe są zagrożone

Galerie handlowe są zagrożone

Galerie handlowe są zagrożone Firma Proxi.cloud stworzyła raport, uwzględniający zachowanie niemal 766 tys. konsumentów. Co istotne—dane...

Najnowsze oferty

Grafik do współpracy

Grafik do współpracy

W związku z rozwojem poszukujemy do współpracy ZDALNEJ grafika z ciekawym portfolio.Jesteśmy małą agencją reklamową działającą w Wielkopolsce. Prosimy o przesyłanie...

Sylwetki

  • 1
  • 2
  • 3
Joanna Malinowska-Parzydło

Joanna Malinowska-Parzydło

Joanna Malinowska-Parzydło jest mamą dwójki dzieci, która perfekcyjnie łączy pracę z życiem prywatnym.

Olga Kozierowska

Olga Kozierowska

Od dziecka jest związana ze sceną. W dzieciństwie bardziej interesowała ją muzyka, obecnie występuje jako bizneswoman, dziennikarka oraz trener biznesu...

Magda Stawska - zawód to jej pasja

Magda Stawska - zawód to jej pasja

  Magda Stawska, czyli kobieta z misją, jaką jest osiągać i realizować swój potencjał. Praktyk i teoretyk zarządzania, doświadczona menedżerka z...

Rolnicze newsy

  • 1
  • 2
  • 3
NABÓR wniosków o premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej.

NABÓR wniosków o premie na rozpoczęcie d…

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła, że od 15.10.2018 do 13.11.2018 można składać wniosek na...

Przez zakaz handlu w niedzielę rolnicy nie mogą sprzedawać plonów!

Przez zakaz handlu w niedzielę rolnicy n…

Zakaz handlu w niedzielę objął także rolników. Swoich zbiorów w ten dzień nie mogą sprzedawać...

Nowa reforma systemu rolnictwa - Plan na bardziej ekologiczną żywność

Nowa reforma systemu rolnictwa - Plan na…

Reforma rolnictwa ekologicznego w UE spowodowała ujednolicenie przepisów, z których niektóre wprowadzono ponad 20 lat...