Jedyne takie miejsce dla MŚP w polskim internecie!

Wyszukaj

Branża

Co nowego w MŚP?

piątek, 01 styczeń 2021 01:30

Dobrego roku 2021

Ten rok był trudny dla wielu firm. Życzymy wszystkim Państwu sukcesów, cierpliwości i wytrwałości w prowadzeniu biznesów.

Będzie DOBRZE! Dobrego roku 2021. Lepszego.

 

Polskie restauracje mierzą się z największym kryzysem, jaki przydarzył się branży gastronomicznej od lat. Wiele lokali przestawia się na dowóz posiłków lub sprzedaż na wynos, gdyż jedyną alternatywą jest zawieszenie działalności. Warszawscy programiści z 3e Software House postanowili wesprzeć polskich restauratorów udostępniając za darmo swoją platformę do zamówień online.

Pandemia wirusa COVID-19 to wyzwanie dla wielu gałęzi gospodarki na całym świecie. Najwcześniej wpływ koronawirusa dotknął w Polsce branżę eventową i turystyczną, natomiast zamknięcie galerii handlowych spowolniło sektor sprzedaży detalicznej. Dopiero 13 marca nadeszła gorzka wiadomość dla całej branży HoReCa - decyzją premiera, wszystkie lokale gastronomiczne mogą serwować swoje posiłki tylko w opcji na wynos, bądź na dowóz. Fragmentaryczne dane wskazują, że w obecnej sytuacji w samej Warszawie działalność zawiesiło ponad 1600 restauracji.
Jakie możliwości dowozu mają restauratorzy?

Najszybszą i najłatwiejszą ścieżką dla restauratorów było podłączenie swojego lokalu do popularnych platform pośredniczących w zamawianiu jedzenia online takich jak Wolt, Glovo, czy Uber Eats. To rozwiązanie jest dość kosztowne (platformy pobierają około 30% prowizji), ale oferuje dowozy i obecność w znanej platformie sprzedażowej.

Restauracja jednak nie ma wpływu na to, w jakim stanie posiłek zostanie dostarczony, a to ma kluczowe znaczenie dla dalszej współpracy. Dane z raportu przygotowanego przez Oracle Retail wskazują, że niemal co piąty klient (dokładnie 13 proc.) nigdy więcej nie skorzysta z oferty firmy, jeśli nie jest zadowolony z dostawy.

Restauratorzy, którzy nie zdecydowali się na podłączenie do popularnej sieci, najczęściej pozostają przy opcji zamawiania jedzenia przez telefon. W tym przypadku cały zysk z zamówienia pozostaje dla restauracji, jednak właściciel często musi przydzielić pracownika do odbierania połączeń - co również jest kosztem. Połączeń jest również więcej i przy ręcznym zbieraniu informacji może pojawić się wiele błędów.
Polacy lubią zamawiać jedzenie przez Internet

Połączenia telefoniczne nie są już postrzegane jako komfortowa forma składania zamówienia - Polacy zdążyli się już polubić zamawianie jedzenia online. Jeśli restauracji nie ma w Internecie, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że klient w ogóle nie skorzysta z menu lokalu. Raport przygotowany przez Facebooka wskazuje, że 82 proc. użytkowników z pokolenia Millennialsów korzysta z sieci podczas wyboru miejsca do zjedzenia posiłku.

Kolejnym minusem zamówień telefonicznych jest ich niedokładność - osoba obsługująca zamówienie może po prostu nie zrozumieć klienta. Sam klient może także nie znać menu na tyle dobrze, by wybrać dla siebie najlepszy posiłek.

W kontekście globalnej pandemii koronawirusa istotny jest również fakt, że zamówienia telefoniczne wymagają pobrania płatności gotówkowej, co uniemożliwia dostawę bezkontaktową.

Akcja #pomagamyrestauracjom

Warszawscy programiści zaproponowali rozwiązanie dla restauratorów, które jest w pełni darmowe - webowa aplikacja do zamawiania jedzenia online dedykowana indywidualnie dla poszczególnych restauracji. Platforma została zaprojektowana na bazie doświadczeń deweloperów z firmy 3e Software House, którzy mają na swoim koncie m.in. zbudowanie webowej aplikacji do zamówień online dla sieci KFC oraz Pizza Hut.

- Wiemy, w jak trudnej sytuacji znalazła się teraz branża gastronomiczna, dlatego zrezygnowaliśmy z pobierania opłat instalacyjnych i abonamentowych na czas nieokreślony - mówi Łukasz Kolczyński, twórca Ordering Stack i Członek Zarządu 3e Software House. - Aktualnie pobieramy jedynie złotówkę miesięcznie w celach podatkowych oraz minimalną prowizję operatora płatności online, na którą nie mamy niestety wpływu. Przynajmniej do końca czerwca rezygnujemy również z prowizji od jednego zamówienia wynoszącej 1,50 zł. Skorzystanie z tej propozycji nie wiąże się z żadnym ryzykiem ani zobowiązaniem. Można zrezygnować w każdej chwili i bez żadnych konsekwencji.
Ordering Stack Delivery

 

OrderingStackDeliverySpecjaliści z 3e Software House pomagają zainstalować aplikację, skonfigurować menu i obszary dostaw oraz dopiąć wszelkie detale.

Aplikację można obsługiwać z poziomu przeglądarki - posiada wiele bezpłatnych modułów i funkcji, które pomagają w prowadzeniu biznesu. Intuicyjny moduł zaplecza biurowego (backoffice) pozwala na monitoring danych, które są dla restauratora istotne. Funkcja wyświetla dane statystyczne takie jak np. najczęściej zamawiany produkt lub danie, które generuje największą średnią wartość koszyka zamówienia. Dodatkowo rozbudowany model produktu pozwala na konfigurację zestawów złożonych (np. pizza pół i pół, niestandardowe dodatki itd).

Co bardzo ważne w kontekście zalecania Ministra Zdrowia o unikaniu płatności gotówkowych, system Ordering Stack Delivery posiada w pełni skonfigurowane najnowsze metody płatnicze online.

- Jesteśmy pełni podziwu dla restauracji, które mimo własnych trudności, wspomagają szpitale darmowymi posiłkami. Teraz my chcemy pomóc tym restauratorom za pomocą Ordering Stack Delivery - mówi Bartosz Gędziorowski, Członek Zarządu 3e Software House.

Więcej o akcji #pomagamyrestauracjom dowiesz się na stronach:

https://orderingstack.com/pomagamyrestauracjom/
https://orderingstack.com/delivery/
________________________________________
Ordering Stack Delivery został opracowany przez 3e Software House, firmę z 18-letnim doświadczeniem w tworzeniu platform zamówień oraz dedykowanego oprogramowania na zamówienie. Z usług firmy skorzystała między innymi Spółka Amrest - jeden z największych niezależnych operatorów sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej, prowadzący ponad 2000 lokali gastronomicznych znanych sieci franczyzowych, takich jak: KFC, Pizzahut, Burger King, czy Starbucks.

AmRest korzysta z utworzonej przez 3e Software House platformy zamówień, w tym oprogramowania kiosku wdrożonego w wielu krajach Europy Środkowo-Wschodniej.
Dowiedz się więcej o naszym doświadczeniu w tworzeniu oprogramowania dla restauracji.

Tekst dostarczony przez firmę 3e Software House.

wtorek, 07 kwiecień 2020 03:52

WSPIERAMY POLSKIE MARKI

WSPIERAMY POLSKIE MARKI CAŁYM SERCEM.

To one są motorem napędzającym naszą gospodarkę. To między nimi następuje intensywna wymiana usług i produktów. Musimy to przetrwać. RAZEM SILNIEJSI.

Dlatego do końca kwietnia z opcją przedłużenia dajemy Tobie i Twojej firmie możliwość zaprezentowania się na portalu BEZPŁATNIE.

Jeśli chcesz skorzystać z tej możliwości to:

 • Skontaktuj się z nami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Podeślij Swój opis, logo, kontakt, ofertę, zdjęcia!
 • Zwerifikujemy Twoje zgłoszenie.
 • Umieścimy ją na naszej stronie w formie artykułu.
 • Możesz też dodać firmę do bazy MŚP - bezpłatnie.
 • Twoją wizytówkę udostępnimy także na naszym FB.

Wybranym marką zaproponujemy także wywiad z właścicielem, który także opublikujemy!

LISTĘ MAREK, KTÓRE DOŁĄCZĄ DO NAS OPUBLIKUJEMY NA JEDNEJ STRONIE.

 

środa, 18 marzec 2020 01:19

KORONAWIRUS atakuje MŚP

Jeśli chcesz być na bieżąco w kwestii informacji o ilości zarażeń, wyleczeń i zgonów KORONAWIRUSEM polecamy stronę publikującą te informacje dla wszystkich Państw na ŚWIECIE.

https://www.worldometers.info/coronavirus/

Screenshot 2020 03 18 Coronavirus Update Live 198177 Cases and 7965 Deaths from COVID 19 Virus Outbreak Worldometer

Wywiad z Klientem jedej z wrocławskich firm - Dolnośląskim Centrum Finansowym. Publikujemy go w związku z faktem, że pojawia się na rynku coraz więcej firm o podobnym profilu, ale nie działających w sposób rzetelny (zaliczki bez realizacji). Takie firmy są potrzebne, gdyż ludzie są wciągani z różne dodatkowe kredyty itp. nie mając świadomości o konsekwencjach.

 1. Panie Sebastianie, w jaki sposób dowiedział się Pan o firmie Dolnośląskie Centrum Finansowe?
  O firmie Dolnośląskie Centrum Finansowe dowiedziałem się od mojej narzeczonej znalazła informacje o firmie w Internecie. 


 2. Czy miał Pan doświadczenia wcześniej z firmami o podobnym profilu?
  Tak,  kontaktowałem się kiedyś z panem zajmującymi się takimi przypadkami jak mój ,ale nie doszło do dalszej współpracy

 3. Jeśli tak, to jakie one były? Czego dotyczyły i jakie były Pana wrażenia?
  Rozmowa była telefoniczna pan miał do mnie przyjechać, ale nie odbierał telefonu i nie spotkaliśmy się. Nie przekonał mnie swoją rozmową. Więc nie nalegałem na dalszy kontakt. 

 4. Co skłoniło Pana do rozpoczęcia współpracy z firmą Dolnośląskie Centrum Finansowe?
  Skłoniło mnie podejście pana Kamila do klienta. Jest to osoba o bardzo szerokiej wiedzy i kompetencjach , przekonał mnie do siebie po pierwszej rozmowie.  Jestem osobą która nie łatwo ufa ludzią, lecz pan Kamil znał odpowiedzi na moje pytania i dał mi jako pierwszy nadzieję, że jest dla mnie szansa na wyjście z mojej sytuacji. 


 5. W jakim zakresie podjął Pan współpracę z firmą Dolnośląskie Centrum Finansowe?
  W zakresie finansowym chciałem spłacić stary dług i zaprzestania nękania mnie telefonami i listami z firm windykacyjnych .Resztę gotówki chciałem zainwestować w swoją firmę lecz bank nie udzieliłyby mi kredyt przez moją zła historię bankową. Pomimo tego ,że moje dochody są bardzo dobre, nie udało by się to gdyby nie pomoc Pana Kamila. 

 6. Czy udało się osiągnąć to co Pan założył? Jaki był efekt?
  Tak udało się to co chciałem dostałem kredyty. A mój stary dług jest przedawniony. Wyszło lepiej niż przypuszczałem.  

 7. Co zmieniło się u Pana/ w Pana życiu po zakończeniu tej sprawy/ rozwiązaniu?
  Bardzo dużo się zmieniło, dostałam szanse na rozwinięcie firmy, zła przeszłość finansowa już za mną.  Mogę spokojnie się rozwijać i budować dobrą  historię bankową.  Bo nasza współpraca z Panem Kamilem nadal trwa i staramy się o większą pożyczkę. 
 8. Czy poleciłby Pan firmę Dolnośląskie Centrum Finansowe innym ?
  Oczywiście będę polecać Dolnośląskie Centrum Finansowe.

 9. Jeśli TAK to dlaczego?
  Ponieważ są kompetetni,  z klientem są w stalym  kontakcie , udzielają odpowiedzi na każde pytanie. Posiadaja bardzo duża wiedzę z zakresu bankowości i kredytów. Jeśli ktoś miał taką sytuację jak moja stare długi ,które blokują szanse na kredyt i rozwój firmy.  Śmiało będę polecać DCF, ponieważ  wiedzą jak to wszystko osiągnąć .

 

Profil firmy OFERTEO: https://dolnoslaskiecentrumfinansowe.oferteo.pl/

Profil firmy FB:https://www.facebook.com/dolnoslaskiecentrumfinansowe/

 

 

 

 

Dla osób, które zrezygnowały z zatrudnienia, aby wychowywać dzieci, od 1 marca ZUS udostępnił świadczenie Mam 4+.

Aby skorzystać ze świadczenia, należy spełniać kilka warunków:

 • nie masz dochodu zapewniającego Ci niezbędne środki utrzymania
 • być matką, ukończyłaś 60 lat oraz urodziłaś i wychowałaś lub tylko wychowałaś co najmniej 4 dzieci,
 • być ojcem, ukończyłeś 65 lat oraz wychowałeś co najmniej 4 dzieci, ponieważ matka dzieci zmarła, porzuciła je lub przez długi czas ich nie wychowywała
 • mieć polskie obywatelstwo lub obywatelstwo jednego z Państwa członkowskich porozumienia EFTA i prawo pobytu stałego w Polsce
 • mieszkać w polsce od min.10 lat

Aby otrzymać świadczenie należy wypełnić odpowiedni druk, dostępny w placówkach ZUS lub na stronie www.zus.pl

Do dokumentów należy dołączyć: akty urodzenia dzieci, informacje o numerach pesel dzieci, oświadczenie o sytuacji majątkowej i materialnej.

Wysokość świadczenia - wysokość najniższej emerytury - jeśli nie pobierasz emrytury, ani renty. (od 1 marca jest to 1110 zł)

szczegóły - www.zus.pl

W ciągu ostatnich kilku dni, zostały przyjęte założenia do budżetu na 2020 rok. Została w nim ustalona prognozowana wartosć przeciętnego wynagrodzenia, od której to uzależnione są składki ZUS, gdyż podstawa wymiaru składek to 60% tego wynagrodzenia.

Zgodnie z tym, składki dla przedsiębiorców wzrostą o prawie 10% i pełna ich kwota teraz wyniesie już 1500 zł.

Prognozowane wynagrodzenie przeciętne miałoby wynosić  5227 zł ( w stosunku do 2019 roku - 4765 zł)

Z tego wyniki, że składki wyniosą 1069,14 zł (bez ubezpieczenia zdrowotnego, bo to nie jest jeszcze znane).

Warto przypomnieć, że do stycznia 2019 przedsiębiorcy mogą zdecydować się płacić ZUS zależny od osiąganych dochodów.

 

żródło:zus.pox.pl

Strona 1 z 20

Zapisz się do newslettera

Zapisz się i bądź na bieżąco. Atrakcyjne oferty usług i produktów. Lokalne wydarzenia, eventy, newsy!
*Podając swój email wyrażasz zgodę na przetwarzanie udostępnionego adresu na cele wysyłki wiadomości informacyjnych o promocjach, ofertach oraz aktualności na www.portalu-msp.pl

Aktualności

 • 1
 • 2
 • 3
Uproszczony wniosek o odroczenie terminu płatności składek/zawieszenie spłaty umowy o rozłożenie zadłużenia na raty/ zawieszenie spłaty umowy o odroczeniu terminu płatności składek na 3 miesiące

Uproszczony wniosek o odroczenie terminu…

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom  klientów a także w związku z opinią Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów...

Elektroniczna baza podatników VAT

Elektroniczna baza podatników VAT

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o podatku VAT, która zakłada stworzenie jednej głównej bazy podatników VAT...

Innowacja zwycięża w II edycji Konkursu …

  Przed zachodniopomorskimi przedsiębiorcami pojawia się unikalna szansa na nowoczesną kampanię promocyjno-wizerunkową i nawiązanie międzynarodowych kontaktów...

Najnowsze oferty

Grafik do współpracy

Grafik do współpracy

W związku z rozwojem poszukujemy do współpracy ZDALNEJ grafika z ciekawym portfolio.Jesteśmy małą agencją reklamową działającą w Wielkopolsce. Prosimy o przesyłanie...

Sylwetki

 • 1
 • 2
 • 3
Joanna Malinowska-Parzydło

Joanna Malinowska-Parzydło

Joanna Malinowska-Parzydło jest mamą dwójki dzieci, która perfekcyjnie łączy pracę z życiem prywatnym.

Olga Kozierowska

Olga Kozierowska

Od dziecka jest związana ze sceną. W dzieciństwie bardziej interesowała ją muzyka, obecnie występuje jako bizneswoman, dziennikarka oraz trener biznesu...

Magda Stawska - zawód to jej pasja

Magda Stawska - zawód to jej pasja

  Magda Stawska, czyli kobieta z misją, jaką jest osiągać i realizować swój potencjał. Praktyk i teoretyk zarządzania, doświadczona menedżerka z...

Rolnicze newsy

 • 1
 • 2
 • 3
NABÓR wniosków o premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej.

NABÓR wniosków o premie na rozpoczęcie d…

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła, że od 15.10.2018 do 13.11.2018 można składać wniosek na...

Przez zakaz handlu w niedzielę rolnicy nie mogą sprzedawać plonów!

Przez zakaz handlu w niedzielę rolnicy n…

Zakaz handlu w niedzielę objął także rolników. Swoich zbiorów w ten dzień nie mogą sprzedawać...

Nowa reforma systemu rolnictwa - Plan na bardziej ekologiczną żywność

Nowa reforma systemu rolnictwa - Plan na…

Reforma rolnictwa ekologicznego w UE spowodowała ujednolicenie przepisów, z których niektóre wprowadzono ponad 20 lat...