Jedyne takie miejsce dla MŚP w polskim internecie!

Wyszukaj

Branża

Co nowego w MŚP?

niedziela, 30 grudzień 2018 07:29

ZUS OD 2019 - INFOGRAFIKA

Jakie będą stawki ZUS w 2019 roku?

Przedstawiamy ciekawą inforgrafikę z rp.pl

48378212 1092420060938806 5700782930331172864 n

DRUGI TERMIN

Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland” z siedzibą w Lublinie serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty certyfikacyjne pt.: „Model Transnacjonalnego Doradztwa Kariery - model pracy z osobami zainteresowanymi transnacjonalną mobilnością zawodową” organizowane w ramach projektu „Wsparcie Międzynarodowej Mobilności Pracowników LAMOS EU” realizowanego we współpracy z partnerami z Cypru, Hiszpanii, Grecji oraz Niemiec przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

Warsztaty certyfikacyjne przygotowują do pracy z innowacyjnym Modelem wsparcia osób wyjeżdżających za granicę w celu podjęcia zatrudnienia oraz adaptacji pracownika na zagranicznym rynku pracy, opracowanym we współpracy z ekspertami i doradcami z zagranicy w kontekście współczesnych zmian dokonujących się na międzynarodowym rynku pracy, które mają istotny wpływ na kształtowanie poradnictwa zawodowego oraz poradnictwa personalnego. W trakcie warsztatów uczestnicy zapoznają się ze skutecznymi narzędziami wspierającymi realizację Modelu i klientów w osiąganiu celów związanych z transgraniczną mobilnością zawodową, które podniosą efektywność pracy indywidualnej z klientem wraz z konkretnymi metodami jak je zastosować w praktyce. Narzędzia udostępniane uczestnikom to m.in. schemat wywiadu zawodowego i rozmowy doradczej, Indywidualny Plan Transnacjonalnej Mobilności Zawodowej, elektroniczne narzędzie psychometryczne do diagnozy gotowości do wyjazdu do pracy zagranicę - LAMOS, scenariusze i programy szkoleń.

Warsztaty skierowane są do doradców zawodowych, doradców kariery, doradców klienta z urzędów pracy, pośredników pracy, pracowników agencji zatrudnienia, agencji pracy, przedstawicieli firm/ przedsiębiorców zatrudniających pracowników z zagranicy, przedstawicieli firm/ przedsiębiorców delegujących pracowników do pracy zagranicę, psychologów, coachów, mentorów wspierających osoby wyjeżdzające do pracy zagranicą.

Miejsce warsztatów: Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland” z siedzibą w Lublinie, ul. Gospodarcza 26 20-213 Lublin

Data: 08 grudnia 2018 r. w godzinach od 09:00 do 14:00

Prowadzącym spotkanie będzie dr Wiesław Talik Trener – psycholog, coach, trener warsztatu umiejętności psychospołecznych rekomendacja I stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego nr I/364), wykładowca akademicki, doradca zawodowy.

Każdy uczestnik, który ukończy warsztaty, otrzyma certyfikat wydany zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632).

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie uczestnictwa do dnia 05 grudnia 2018 r. na adres e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub telefonicznie na numer (81) 710-46-30.

Liczba miejsc ograniczona.

Ponad 3 500 głosujących i pierwsi liderzy rankingu w decydującym etapie konkursu „Twój biznes pod banderą sukcesu”

Trwa drugi, decydujący etap konkursu „Twój biznes pod banderą sukcesu”.
30 firm – po 10 mikro, małych i średnich walczy o tytuł firmy-wizytówki Pomorza Zachodniego.

Po 10 dniach głosowania na czele rankingu znalazły się:
•    w kategorii mikro przedsiębiorstwa: Escape Room Supplier, Rentumi, MotoRenovatio,
•    w kategorii małe przedsiębiorstwa: TEONITE, Fabryka Domów Mobilnych i Szkieletowych „Lark Leisure Homes”, Stoprocent
•    w kategorii średnie przedsiębiorstwa: Victoria Cymes, MABO, NCDC
 
Ale sytuacja jest dynamiczna. Wszak to „Giełda Biznesu”, gdzie głosujący kupują akcje swoich faworytów, wybierając tym samym przedsiębiorstwa, które ich zdaniem powinny zwyciężyć
w konkursie.

Żeby przybliżyć głosującym profile firm, o każdym z 30 przedsiębiorstw został nakręcony profesjonalny film. Wszystkie filmy można obejrzeć na Youtube:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLauDDO0vX1N6tT2dZ_UqnZiwKM3sIh0sz

W ciągu 10 dni zagłosowało już ponad 3 500 osób!
Grywalizacja cieszy się niezwykłą popularnością – już zagłosowało ponad 3 500 osób i codziennie przybywają następni gracze. Do zabawy można przyłączyć się w każdej chwili, bo grywalizacja jest tak pomyślana, że nie ma znaczenia, kiedy głosujący włączy się do gry.
Każdy, kto zagłosuje do 27 listopada, ma szansę wygrać jeden z 20 tabletów Apple iPad 32GB Wi-Fi.
Musi tylko trafnie przewidzieć zmiany kursów firm na „Giełdzie Biznesu” i skutecznie inwestować.
20 osób, które na zakończenie gry (27.11.2018 o godz. 24:00) będą miały najlepsze wyniki, zdobędzie tablety.

Zostało tylko 10 dni do rozstrzygnięcia konkursu!
3 firmy, których akcje będą najwyżej notowane na „Giełdzie Biznesu” znajdą się w gronie zwycięzców. 3 swoich faworytów wybiorą też Członkowie Kapituły Konkursu: Laura Hołowacz, Prezeska Zarządu
i współzałożycielka CSL Internationale Spedition Sp. z o.o., Sławomir Czumak, Członek Zarządu firmy Backer OBR Sp. z o.o. oraz Zbigniew Nagay, Prezes Zarządu i współzałożyciel firmy Radex Sp.j.

6 zwycięzców otrzyma bony o wartości 10 000 zł do wykorzystania na szkolenia, warsztaty lub studia dopasowane do własnych potrzeb. Będą też bohaterami 6 wyjątkowych spotów reklamowych
w kampanii wizerunkowej województwa. Pozostali uczestnicy II. etapu otrzymają bony o wartości 600 zł, które będą mogli przeznaczyć na usługi poszerzające kompetencje pracowników.

Szczegóły konkursu i opis grywalizacji na: biznes.wzp.pl

„To niesamowite, jak wielu mieszkańców regionu włączyło się do głosowania w naszym konkursie. To cieszy i potwierdza, że my tu na Pomorzu Zachodnim lubimy brać sprawy w swoje ręce! Serdecznie zachęcam wszystkich do włączenia się w grywalizację i głosowanie na swoich faworytów. Koniecznie obejrzyjcie filmy – rzadko zdarza się, żeby przedsiębiorcy tak szczerze opowiadali historie swoich firm. To fascynująca i inspirująca wiedza” – mówi Olgierd Geblewicz, Marszałek województwa zachodniopomorskiego.

 Głównym celem projektu jest promocja Pomorza Zachodniego jako regionu o unikalnych walorach – innowacyjnego, wspierającego nowe technologie, atrakcyjnego dla przedsiębiorców i inwestorów. Transgraniczne położenie, kompleksowy rozwój infrastruktury transportowo-logistycznej, specjalne strefy ekonomiczne – to tylko część atutów składających się na unikalny w skali kraju potencjał gospodarczy Pomorza Zachodniego. Kampanią wpisujemy się w światowy trend promowania lokalnych produktów i firm.

Filmy promujące laureatów konkursu emitowane będą w serwisach: YouTube, Ipla.pl i Tvn.pl. Trwa również kampania rich media oraz działania w mediach społecznościowych. W kampanię zaangażowani są także influencerzy, m.in. Mateusz Grzesiak i Jack Gadovsky.


Konkurs „Twój biznes pod banderą sukcesu” jest częścią kampanii „Pomorze Zachodnie. Biznes w dobrym położeniu”.

Wśród partnerów kampanii znalazło się szereg instytucji, które tworzą zaplecze naukowe dla firm z regionu, organizacji lokalnych i ogólnopolskich zrzeszających przedsiębiorstwa z sektora MŚP, podmiotów, które reprezentują interesy firm i wspierają rozwój przedsiębiorczości: Fundacja BizUp, Fundusz Pomerania, Infoshare Academy, Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego, Klaster eBiznesu Pomorza Zachodniego, Klaster ICT Pomorze Zachodnie, Metalika Klaster Metalowy, Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Północna Izba Gospodarcza, Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego, TechKlub Szczecin, Transgraniczny Klaster Szlak Wodny Berlin-Szczecin-Bałtyk, Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego, Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Gospodarczego, Zachodniopomorska Szkoła Biznesu, Startup Academy.


Kampania „Pomorze Zachodnie. Biznes w dobrym położeniu” oraz konkurs dla przedsiębiorców „Twój biznes pod banderą sukcesu” realizowane są w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020, Oś Priorytetowa 1 Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie, Działanie 1.14 Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym.


Szczegóły kampanii na: biznes.wzp.pl

Więcej informacji udziela:

Marek Mucha
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. (+48 91) 48 07 249

30 ludzi sukcesu, 30 wyjątkowych firm. Które okażą się najlepsze? Trwa otwarte głosowanie.

Do II. etapu konkursu „Twój biznes pod banderą sukcesu” zostało zakwalifikowanych 30 firm – po 10 małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Teraz czas na otwarte głosowanie.

Ma ono formę grywalizacji, dostępnej dla wszystkich mieszkańców Pomorza Zachodniego. Uczestnicy głosowania mogą wcielić się w rolę inwestorów na „Giełdzie Biznesu” i za fikcyjną walutę, codziennie kupować akcje wybranych firm – typując w ten sposób swoich kandydatów na zwycięzców konkursu.

Ale wygrane będą nie tylko firmy. Na głosujących również czekają atrakcyjne nagrody. Aby wygrać trzeba trafnie przewidywać zmiany kursów firm na „Giełdzie Biznesu” i skutecznie inwestować. 20 osób, które na zakończenie gry tj. 27.11.2018 o godz. 24:00, będą miały najlepsze wyniki, otrzyma tablet Apple iPad 32GB Wi-Fi.

3 firmy, których akcje będą najwyżej notowane na „Giełdzie Biznesu”, znajdą się w gronie zwycięzców konkursu. Niezależenie od uczestników „Giełdy Biznesu”, swoich 3 faworytów wybiorą Członkowie Kapituły Konkursu: Laura Hołowacz, Prezeska Zarządu i współzałożycielka CSL Internationale Spedition Sp. z o.o., Sławomir Czumak, Członek Zarządu firmy Backer OBR Sp. z o.o. oraz Zbigniew Nagay, Prezes Zarządu i współzałożyciel firmy Radex Sp.j.

6 zwycięzców otrzyma bony o wartości 10 000 zł do wykorzystania na szkolenia, warsztaty lub studia dopasowane do własnych potrzeb.

 

Do końca 2018 roku pozostały dwa miesiące. Mimo, iż zbliża się czas zamknięcia roku, podsumowań i odpoczynku, warto przeanalizować możliwości rozwoju swojej firmy i zastanowić się, czy nie chcielibyśmy przywitać Nowego Roku zastrzykiem gotówki i nową inwestycją, wpływającą na budowanie przewagi konkurencyjnej na rynku.
Istnieje bowiem kilka potencjalnych źródeł wsparcia projektów, jakie daje nam Program Operacyjny Inteligentny Rozwój jeszcze w bieżącym roku. W niniejszym opracowaniu chcielibyśmy je Państwu przybliżyć i zachęcić do zastanowienia się nad własnymi planami rozwoju w odniesieniu do wskazanych źródeł wsparcia.
W dalszej części przedstawiam trwające w 2018 r. nabory i podstawowe informacje o nich.
Zachęcam do skorzystania z oferty niezobowiązujących i bezpłatnych konsultacji planów Państwa przedsiębiorstwa pod kątem możliwości pozyskania dla nich dofinansowania.
Nasze doświadczenie (blisko 1,6 miliard PLN pozyskanych dotacji) oraz specjalistyczna wiedza pozwolą spojrzeć na środki z UE w sposób niebudzący strachu.

Anna Zrobczyńska
Doradca ds. Finansowania Inwestycji
tel. kom.: 609 029 799

Rodzaje projektów i Koszty kwalifikowane
                                                               
 Projekty inwestycyjne/innowacyjne
•    środki trwałe
•    wartości niematerialne i prawne
•    koszty budowlane

 Projekty badawczo-rozwojowe (B+R)
•    wynagrodzenia osób zaangażowanych bezpośrednio w realizację projektu badawczego,
•    wynagrodzenia brutto osób zarządzających projektem (max. 17% sumy wynagrodzeń
i kosztów bezpośrednich),
•    koszty podwykonawstwa (max. 50 % wartości kosztów kwalifikowalnych),
•    zakup lub używanie sprzętu i aparatury w zakresie i przez okres ich używania na potrzeby części badawczej projektu (amortyzacja),
•    pokrycie kosztów amortyzacji budynków w zakresie i przez okres, w jakim są wykorzystywane na potrzeby projektu badawczego objętego wsparciem (max. 10% kosztów kwalifikowanych),
•    nabycie wartości niematerialnych i prawnych w formie patentów, licencji, know-how, nieopatentowanej wiedzy technicznej  w zakresie niezbędnym i przez okres niezbędny do realizacji projektu objętego pomocą),
•    zakupu materiałów (surowców, półproduktów, odczynników), zakup elementów do budowy
i na stałe zainstalowane w prototypie, instalacji pilotażowej lub demonstracyjnej,
•    koszty promocji projektu (max. 1% wartości  kosztów kwalifikowanych).

Uzyskanie ochrony patentowej
•    uzyskania i walidacji patentów, praw ochronnych na wzory użytkowe oraz praw z rejestracji wzorów przemysłowych,
•    usług doradczych w zakresie innowacji i usług wsparcia innowacji związanych
z  przygotowaniem do procesu komercjalizacji przedmiotu zgłoszenia,
•    pokrycie kosztów uzyskania wstępnego orzeczenia rzecznika patentowego
o zdolności patentowej wynalazku lub zdolności ochronnej wzoru użytkowego.

Poziomy dofinansowania
Projekty inwestycyjne –zgodnie z mapą pomocy regionalnej

mapka

Projekty B+R – zgodnie z Rozporządzeniem w sprawie prowadzenia prac B+R (Dz. U. z 2015 r., poz.1075).

Przedsiębiorca

Badania przemysłowe

Eksperymentalne prace rozwojowe

Maksymalne dofinansowanie bez uwzględniania premii

Maksymalne dofinansowanie po uwzględnieniu premii*

Maksymalne dofinansowanie bez uwzględniania premii

Maksymalne dofinansowanie po uwzględnieniu premii*

Mikro

70%

80%

45%

60%

Mały

70%

80%

45%

60%

Średni

60%

75%

35%

50%

* Poziom dofinansowania może ulec zwiększeniu o 15 punktów procentowych, do maksymalnie 80% kosztów kwalifikowalnych, jeżeli spełniony jest jeden z następujących warunków:

 • projekt zakłada efektywną współpracę

lub

 • wyniki projektu są szeroko rozpowszechniane podczas konferencji, za pośrednictwem publikacji, ogólnodostępnych baz bądź oprogramowania bezpłatnego lub otwartego.

W niektórych przypadkach np. Bony na Innowacje dla MSP: pomoc de mininis do 85% kosztów kwalifikowanych.

 

Uzyskanie ochrony patentowej – 50% kosztów kwalifikowanych

 

SZCZEGÓŁY dotyczące wsparcia:

Anna Zrobczyńska
Doradca ds. Finansowania Inwestycji
tel. kom.: 609 029 799

poniedziałek, 20 sierpień 2018 18:43

DaWanda tylko do 30 sierpnia

Niemiecka platforma e-commerce DaWanda będzie funkcjonować jeszcze tylko do 30 sierpnia.
Sprzedawcy mający tam sklepy mogą je bezpłatnie przenieść na amerykańską platformę Etsy. Zachęca do tego także DaWanda na swojej stronie. Polskie platformy nie pozostają jednak bezczynne i oferują sprzedawcom także atrakcyjne oferty rabatowe. Tak działa Ceneo ma na przykład oferuje nowym partnerom najniższą prowizję w tej kategorii (handmade) oraz zapewnia pomoc w migracji sklepu i na starcie działania.
Czyżby polskie marki – niewyspecjalizowane w handmade przejmą większość klientów DaWanda i tym samym rozwiną tę kategorię.

dawanda

main logoPrzyjmowanie zgłoszeń: 7 sierpnia – 9 września -> UDZIAŁ JEST BEZPŁATNY!
Zgłoszenia przedsiębiorstw za pośrednictwem formularza elektronicznego

Pomorze Zachodnie. Z biznesem na szerokie wody.

Konkurs dla przedsiębiorców, w którym liczy się wizja i pomysł na biznes… Unikalna giełda lokalnych przedsiębiorców… Interaktywna gra, w której mieszkańcy głosują na swoich faworytów… W ten innowacyjny sposób Województwo Zachodniopomorskie promuje nasz region.

 Właśnie wystartowała kampania „Pomorze Zachodnie. Biznes w dobrym położeniu”.

 Głównym celem projektu jest promocja Pomorza Zachodniego jako regionu o unikalnych walorach – innowacyjnego, wspierającego nowe technologie, niezwykle atrakcyjnego dla przedsiębiorców i potencjalnych inwestorów.

Najważniejszą inicjatywą realizowaną w ramach kampanii jest konkurs „Twój biznes pod banderą sukcesu”. Jego misją jest wyłonienie podmiotów gospodarczych, których działania, produkty i usługi charakteryzują się największą kreatywnością i oryginalnością.

„Pomorze Zachodnie to marka z ogromnym potencjałem. Tworzą ją przede wszystkim ludzie. To oni stoją za inspirującymi biznesami stanowiącymi wizytówkę naszego regionu – mówi Olgierd Geblewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. Dlatego inaugurujemy dziś kampanię inną niż wszystkie – zaplanowaną tak, by zaprezentować i wyróżnić przedsiębiorców budujących swój sukces na Pomorzu Zachodnim i będących inspiracją dla tych, którzy szukają tu jeszcze swojej szansy” – dodaje.

Konkurs „Twój biznes pod banderą sukcesu” skierowany jest do właścicieli mikro, małych  i średnich przedsiębiorstw. Do konkursu mogą się zgłaszać, wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie biznes.wzp.pl Z 30 laureatami zakwalifikowanymi  do drugiego etapu konkursu nakręcone zostaną spoty reklamowe. To okazja, by zaprezentować inspirujące firmy z regionu i zachęcić innych do czerpania  z cennych doświadczeń laureatów.

Kluczowym etapem konkursu będzie głosowanie na zwycięzców, w którym będą mogli uczestniczyć wszyscy mieszkańcy regionu. Na stronie internetowej konkursu uruchomiony zostanie dedykowany system o oryginalnej mechanice gry w konwencji giełdy. Uczestnicy głosowania otrzymają pulę wirtualnej waluty, która będą mogli zainwestować w wirtualne akcje swoich faworytów.

O wyborze zwycięzców zadecyduje również Kapituła Konkursu, w skład której wchodzą przedstawiciele dużych firm z Pomorza Zachodniego: Laura Hołowacz, Prezeska Zarządu  i współzałożycielka CSL Internationale Spedition Sp. z o.o., regionalnego lidera branży TSL, Zbigniew Nagay, Prezes Zarządu i współzałożyciel firmy Radex Sp. j., specjalizującej się w zarządzaniu higieną w zakładach przemysłu spożywczego oraz Sławomir Czumak,

Członek Zarządu firmy Backer OBR Sp. z o.o. – światowej klasy producenta elektrycznych elementów grzejnych, rezystorów i paneli sterujących do pomp ciepła.

Podsumowanie konkursu, w ramach którego zostaną nagrodzeni wszyscy zwycięzcy i laureaci, nastąpi w trakcie uroczystej Gali, która odbędzie się 11 grudnia 2018 r.

Poza konkursem, podczas kampanii, przewidzianych jest szereg działań reklamowych, przede wszystkim w internecie. Filmy promujące laureatów i zwycięzców konkursu emitowane będą w serwisach: YouTube, Ipla.pl i Tvn.pl. Ponadto przewidziana jest kampania odsłonowa (Onet.pl, Wp.pl), rich media oraz działania w mediach społecznościowych. W kampanię zaangażowani będą również influencerzy.

Wśród partnerów kampanii znalazło się szereg instytucji, które tworzą zaplecze naukowe dla firm z regionu, organizacji lokalnych i ogólnopolskich zrzeszających przedsiębiorstwa
z sektora MŚP, podmiotów, które reprezentują interesy firm i wspierają rozwój przedsiębiorczości: Fundacja BizUp, Infoshare Academy, Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego, Klaster eBiznesu Pomorza Zachodniego, Klaster ICT Pomorze Zachodnie, Metalika Klaster Metalowy, Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Północna Izba Gospodarcza, Stargardzka Agencja Rozwoju Regionalnego, TechKlub Szczecin, Transgraniczny Klaster Szlak Wodny Berlin-Szczecin-Bałtyk, Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Gospodarczego, Zachodniopomorska Szkoła Biznesu, Startup Academy.

Kampania „Pomorze Zachodnie. Biznes w dobrym położeniu” oraz konkurs dla przedsiębiorców „Twój biznes pod banderą sukcesu” realizowane są w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020, Oś Priorytetowa 1 Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie, Działanie 1.14 Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym.

Szczegóły kampanii na: biznes.wzp.pl

Więcej informacji udziela:

Marek Mucha

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Korsarzy 34, 70-540 Szczecin

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. (+48 91) 48 07 249

Strona 1 z 18

Zapisz się do newslettera

Zapisz się i bądź na bieżąco. Atrakcyjne oferty usług i produktów. Lokalne wydarzenia, eventy, newsy!
*Podając swój email wyrażasz zgodę na przetwarzanie udostępnionego adresu na cele wysyłki wiadomości informacyjnych o promocjach, ofertach oraz aktualności na www.portalu-msp.pl

Aktualności

 • 1
 • 2
 • 3
Ferie zimowe - daty

Ferie zimowe - daty

Ferie zimowe 2019 już wkrótce! Poniżej pełen harmonogram zgodnie z informacjami na :www.men.gov.pl I TURA - 14.01-27.01.2019 województwa:...

Pomysł rządu na walkę z zatorami płatniczymi na linii – duże firmy dłużne tym mniejszym.

Pomysł rządu na walkę z zatorami płatnic…

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii postanowiło podjąć kolejną próbę walki z zatorami płatniczymi, mimo, że kilka...

Najnowsze oferty

Grafik do współpracy

Grafik do współpracy

W związku z rozwojem poszukujemy do współpracy ZDALNEJ grafika z ciekawym portfolio.Jesteśmy małą agencją reklamową działającą w Wielkopolsce. Prosimy o przesyłanie...

Sylwetki

 • 1
 • 2
 • 3
Joanna Malinowska-Parzydło

Joanna Malinowska-Parzydło

Joanna Malinowska-Parzydło jest mamą dwójki dzieci, która perfekcyjnie łączy pracę z życiem prywatnym.

Olga Kozierowska

Olga Kozierowska

Od dziecka jest związana ze sceną. W dzieciństwie bardziej interesowała ją muzyka, obecnie występuje jako bizneswoman, dziennikarka oraz trener biznesu...

Agnieszka Czmyr-Kaczanowska i Joanna Gotfryd - Mamy pracujące

Agnieszka Czmyr-Kaczanowska i Joanna Got…

Te dwie przedsiębiorcze kobiety znają się już ponad 15 lat, a od 4 prowadzą wspólnie popularny portal. Ich celem było...

Rolnicze newsy

 • 1
 • 2
 • 3
NABÓR wniosków o premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej.

NABÓR wniosków o premie na rozpoczęcie d…

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła, że od 15.10.2018 do 13.11.2018 można składać wniosek na...

Przez zakaz handlu w niedzielę rolnicy nie mogą sprzedawać plonów!

Przez zakaz handlu w niedzielę rolnicy n…

Zakaz handlu w niedzielę objął także rolników. Swoich zbiorów w ten dzień nie mogą sprzedawać...

Nowa reforma systemu rolnictwa - Plan na bardziej ekologiczną żywność

Nowa reforma systemu rolnictwa - Plan na…

Reforma rolnictwa ekologicznego w UE spowodowała ujednolicenie przepisów, z których niektóre wprowadzono ponad 20 lat...